אילוסטרציה. צילום: pixabay

עיצוב אפיון ופיתוח אתרים בהתאמה אישית

ימינו רוויי התחרות כמעט בכל תחום ונישה עסקית, מצריכים השמת דגש גדול על כל מה שקשור בבניית אתרים, עיצוב אתרים, אפיון אתרים ועוד. כשמעוניינים להרים אתר לאוויר, עומדות מספר אופציות בפניכם, ביניהן גם בניית אתרים בהתאמה אישית.

ישנה חשיבות גדולה כיום לנושא של חוויית המשתמש. בשורה התחתונה, חוויית משתמש (UX\UI) היא מה שיוביל או לא יוביל את גולשי האתר לבצע עסקאות, להשאיר פרטים, להירשם לניוזלטר או כל דבר אחר שמבחינתכם נחשב פעולה דיגיטלית רצויה. כאשר בונים אתרי אינטרנט בהתאמה אישית ולא משתמשים בשבלונות המוכנות מראש, ישנו יתרון עצום, מפני שבעצם מסתייעים בגרפיקאים מקצועיים. בשונה מבניית אתרים שבלוניים (מוגבלת בעקבות השבלונות), עיצוב אתרים בהתאמה אישית לוקח בחשבון את החזון שיש לבעל האתר בראשו, את מה שהוא מעוניין להוציא לפועל. במקרים רבים, יש צורך לפתח אתרים ייחודיים בעלי ממשק משתמש מיוחד, כך שכדאי להסתייע בשירותי חברת בניית אתרים מומלצת, כזו שתהיה מסוגלת לחקור את התחום שלכם, לבצע בדיקת מתחרים ולבנות לכם אתר מנצח.

מדוע המתחרים קשורים לבניית אתר?

אין ספק, תמיד קיימת חובה לבצע בדיקת מתחרים יעילה, כזו שתספק מידע קונקרטי לגבי המיקומים של המתחרים שלכם בתוצאות מנועי החיפוש. במידה ואנחנו עדים למהלכים דיגיטליים שהובילו את המתחרים להיות ממוקמים במקומות גבוהים בתוצאות החיפוש, כדאי לבדוק מה ניתן לעשות בכדי לשחזר את הצלחתם.

נכון, אמנם בדיקת מתחרים נשמעת כמו עבודה של מקדמי אתרים בלבד, אך כאשר בונים אתרי אינטרנט בהתאמה אישית, חובה לבדוק איך המתחרים שלכם מציגים את העסק שלהם. לעיתים, חברות קידום אתרים ידחו את בקשתכם לקדמם, וזאת בעקבות אתר אינטרנט שבנוי באופן לא מספק או לא ראוי.

אתרים רספונסיביים בהתאמה אישית

במספר מילים פשוטות, אתר רספונסיבי הוא אתר המגיב בהתאם למכשיר בו אתם משתמשים. כיום, תהליכי אוטומציה רבים מתרחשים בעולם הדיגיטל. אתרים רספונסיביים הם חלק מהתהליכים האוטומטיים הרבים שיש כיום, והם נועדו בכדי שאתר האינטרנט שלכם יפעל כמו שצריך בכל מכשיר בו הוא ייפתח.

בין אם אתר האינטרנט נפתח במכשיר טלפון נייד, מחשב נייד או אייפד, הוא יתאים את עצמו באופן אוטומטי לגולש. אתר רספונסיבי בהתאמה אישית מהווה מענה מדויק ביותר עבור אתרי מכירות שכוללים קוביות פרסומיות רבות (דורשות התאמה בד"כ). מעבר לאתרי מסחר אלקטרוני, ניתן לבצע בניית אתר בהתאמה אישית עבור כל בית עסק, חברה או ארגון. בדלו את עצמכם מהמתחרים, בנו אתר אינטרנט בהתאמה אישית שיוביל את הגולשים לפעולות הרצויות. לא פעם, אתר אינטרנט שאינו בנוי באופן מקצועי יוביל לנטישת הגולשים שלכם מהר מהדף. כשזה קורה, גם תהליכי קידום האתר נפגעים, היות וגוגל מזהה שגולשים נוטשים את האתר מאוד מהר. במקרים אלו, גוגל יסמן את האתר שלכם כפחות איכותי.