הצפה או נזילה? לא נעים, זה נכון, אך יש פתרון. ניתן לבצע ייבוש יעיל גם כאשר הרטיבות חדרה תחת הרצפה וזה בדוק. קבלו הצצה לכמה מהשיטות החשובות של ייבוש תת רצפתי.

קודם כל, שאיבה

מאוד מקובל, לפני שמתחילים בפעולה של ייבוש רטיבות תת רצפתית לתת את הדעת על הרטיבות שמעל הרצפה. במידה והרטיבות או ההצפה משמעותיים מאוד, יש לבצע בהקדם פעולה של שאיבה. את השאיבה ניתן לבצע באמצעות צינורות ייעודיים ומשאבות מקצועיות.

זירוז הייבוש והאידוי

את הייבוש ניתן לזרז בדרכים שונות. למשל, אפשרי שימוש במכשירי חימום שמחממים את האוויר ובמקביל מפנים את הלחות והאדים. ניתן להשלים את פעולת הייבוש באמצעות חימום של החלל במיוחד בחדרים סגורים. יש לציין כי רטיבות קלה שמעל הרצפה אפשר, על פי חוות דעתו של איש מקצוע, להתיר כך שתתייבש מעצמה. יש להשאיר חלונות ופתחים ככל שניתן, על מנת לזרז את הייבוש החיצוני.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

ייבוש ופירוק מרצפות

אם זוהתה רטיבות רבה מאוד תחת הרצפה, ניתן לבצע ייבוש לאחר פירוק מרצפות. הדבר מתבצע לאחר זיהוי מוקדי רטיבות שנמדדים על ידי מכשור חדיש. את רמת הלחות לפני פירוק הרצפות ניתן לבדוק גם בדרכים נוספים, למשל יצירת קדחים זעירים סביב הריצוף או יצירת חריצים. את הייבוש ניתן לייעל בעזרת מכשירי ייבוש או אמצעים אחרים, סופגי לחות.

ייבוש ללא פירוק מרצפות

יש דרכים לבצע ייבוש גם ללא צורך בפירוק מרצפות. יש לבצע קידוחים בין המרצפות במקומות הרצויים ולהשתמש במכשירים חימום ו/או צינורות שמזרימים אוויר חם ויבש ושימוש בפתרונות שמזרזים אידוי נוסף. פעולה כזאת יכולה לזרז מאוד את ייבוש הרטיבות שתחת הרצפה.

האם יש שיטת ייבוש תת רצפתי הכי מומלצת

הצפה ברצפה ומתחת לה יכולה להתחיל עם פיצוץ בצנרת. הצפה יכולה להגיע בשל חדירת מים מהגג או מפתח כזה או אחר. לפעמים ההצפה במרתף או במקלט מגיעה בשל תקלת איטום בקירות וכאשר לא ננקטו שיטות הבניה שמונעות הצפות.

קשה לומר האם עדיף לבחור ייבוש תת רצפתי ללא פירוק מרצפות או האם לבצע את הפעולה רק לאחר פירוק הרצפה, כולה או חלקה. הדברים תלויים ברמת הרטיבות, סוג המבנה, משך הזמן שבו רוצים לסלק את המים ולהחזיר את המבנה לשימוש מלא. במקרים מסוימים, לאחר ביצוע הייבוש יומלץ על נקיטת צעדים נוספים כגון שיפור האיטום החיצוני או הפנימי.

המאמר באדיבות חברת קלין קור טכנולוגיות https://www.cleancor.co.il/