רכבי פנאי כבשו את ישראל בשנים האחרונות. גם למי שאין לו רכב שטח, יש חיבה לרכב עם אחיזת כביש נוחה גם בימים גשומים במיוחד. בישראל ניתן למצוא היום כעשרה מותגים מובילים בתחום רכבי הפנאי כאשר אנו בחרנו את שלושת הרכבים ה"מנצחים" שלנו המציעים צריכת דלק סבירה (ביחס לעובדה כי מדובר ברכבים לא קטנים), מערכות בטיחות מתקדמות ואבזור מפנק ונוח במיוחד. במאמר זה נגלה מה מציע כל אחד מהרכבים והיכן ניתן לרכוש אותם?

ישראל הקטנה כוללת בתוכה תוואי שטח מגוון שאנו מוצאים ביבשות שלמות. מצידה האחד מדבר הנגב ומדבר יהודה ובצפון הרים מוריקים וכבישים מתפתלים. באזור המרכז אנו פוגשים את הרי ירושלים ובצפון את חיפה המהווים אף הם אתגר לא קטן לרכבים משפחתיים החלשים יותר. לכן, רכבי 4X4 ורכבי פנאי המתאימים גם ליציאה למסעדת יוקרה בהרצליה וגם לטיול ג'יפים מהנה, כובשים את שוק הרכב בישראל.

נסקור את שלושת רכבי הפנאי המבוקשים המגיעים בגרסאות מיוחדות לשנת 2019 – פיג'ו 3008, סובארו אאוטבק ומיצובישי אאוטלנדר.

פיג'ו 3008 GT

רכבי פנאי הקומפקטי פיג'ו 3008 החל לכבוש את השוק בגרסתו החדשה ב - 2016 שינה את שוק רכבי הפנאי כאשר הבהיר לעולם כי רכב פנאי אינו חייב להיות ענק או זולל דלק. צריכת הדלק של הרכב היא כ-20 ק"מ לליטר בגרסאות דיזל וכ-10 ק"מ לליטר בגרסה המבוססת על טורבו בנזין). ניתן להשיג את הרכב בגרסאות מנוע של 1.2-2.0 תלוי אם בוחרים בגרסת האקטיב הבסיסית, בגרסת הפרמיום או בגרסה המתקדמת ביותר ה -GT המגיע עם מנוע דיזל.

מבדקי הרכב משבחים את העיצוב הייחודי של הרכב ואת הביצועים שלו בתנאי שטח. עם זאת, העובדה כי נעשה שימוש במנועים נוקשים ברכב הופכת אותו לפחות מתאים לתנאי שטח בתוואי עירוני. לכן, אם אתם מחפשים את הרכב הבא לכבוש מספר דיונות הוא יכול להתאים, בנהיגה בעיר קצת פחות.

מיצובישי אאוטלנדר

מיצובישי אאוטלנדר מגיעה עם חמישה או שבעה מושבים ומתהדרת בעיצוב חדשני לצד מגוון אביזרי בטיחות כמו מערכת לזיהוי רכב בשטח מת (השטח שלא רואים במראה בזמן הנסיעה כאשר רכב מתקרב בנתיב לצדנו מימין). היא משולבת עם מערכת התרעה על תנועה אחורית חוצה וכן על סטייה מנתיב. במצב חירום הרכב בולם באופן אוטומטי בזכות מערכת FCM המותקנת בו. הוא כולל הנעה כפולה במצב Auto או Lock על מנת להתאים את האפשרויות לתוואי עירוני רגיל או לתנאי שטח מאתגרים.

הרכב מגיע עם מנוע של 2.0 בגרסאות שונות וצריכת דלק הנעה בין 10 ק"מ לליטר עד 16 ק"מ לליטרים (תלוי בתוואי הדרך ובמהירות הנסיעה).

סובארו אאוטבק

סובארו, המזוהה בשנים האחרונות עם רכבי פנאי לאחר שנטשה כמעט לחלוטין את שוק המכוניות המשפחתיות היא מציעה כיום את דגם האאוטבק עם מנוע 2.5 ליטרים (הגדול ביותר מבין המכוניות שסקרנו). הרכב מגיע עם 167 כוחות סוס ותיבת הילוכים אוטומטית רציפה המסייעת לשיפור צריכת הדלק של הרכב.

מבחינת אבזור הבטיחות, לאאוטבק המפרט הרחב והמפורט ביותר. סובארו אאוטבק כולל אפשרות לרמת אבזור מקסימלית בתוספת תשלום עם בלימת חירום אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי של הולכי רגל הנמצאים בתוואי הדרך בעת הנסיעה, ניטור של שטחים מתים, התרעה על תנועה החוצה מאחור והתרעה בפני התנגשות.

אחת התכונות החשובות ביותר המאפיינות את כל רכבי סובארו עוד מלפני מספר עשורים הוא מנוע בוקסר אטמוספרי. מנוע זה שטוח יחסית ומאפשר איזון מושלם על הכביש לצד נוחות רבה בתחזוקה של הרכב בעתיד. הוא מתאים הן לשטח והן לתוואי עירוני בצורה אוטומטית ואינו דורש שינוי כלשהו מצד הנהג כאשר תוואי הדרך משתנה. מבין שלושת הרכבים שסקרנו נראה כי האאוטבאק הוא האפשרות האידיאלית למשפחות המעוניינות לשלב נסיעה עירונית עם נסיעת תוואי בשטחים מאתגרים.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

היכן כדאי לרכוש את רכב הפנאי הבא שלכם?

כיום, ניתן לרכוש את רכבי 0 ק"מ מחברת Carbay בעסקת ליסינג משתלמת במיוחד. בניגוד לרכישה מחברות ליסינג של רכבים שעברו ידיים נוספות של נהג אחר, ליסינג 0 ק"מ מאפשר לנהוג ברכב שנרכש מהיבואן על ידי חברת הליסינג ונמכר בהנחה לצרכן. רכב זה עדיין חדש ומעניק את אותה התרגשות ראשונית המלווה רכב עטוף בניילונים מבלי שעבר ולו קילומטר אחד על ידי נהג אחר. אמנם, ברישומי הבעלות חברת הליסינג תחשב כבעלים ראשון והרכב יהיה יד שנייה, אך מעולם לא נהגו בו קודם לכן.

רכישת הרכבים מתבצעת בהנחה ניכרת (עד 25% ממחיר המחירון) הרכבים מגיעים עם מסלולי מימון אטרקטיביים המתאימים כמעט לכל משפחה ואחריות היבואן נותרת בעינה עד שעברתם את מכסת הקילומטרים הקבועה לרוכשי כל אחד מהדגמים.

לסיכום, רכבי פנאי הנראים בכל פינה בישראל, מעניקים חוויית נהיגה יוצאת דופן הן בתוואי עירוני והן בתוואי השטח. למרבה המזל, מלבד הנוחות, העיצוב המפנק והמחיר האטרקטיבי כל אחד מהרכבים החדשים כולל אביזרי בטיחות שיסייעו בעתיד להפחית את כמות התאונות בצורה משמעותית. את הרכבים אפשר לרכוש רכבי 0 ק"מ וליהנות מכל היתרונות של רכב חדש במחיר של רכב יד שנייה.