בין אם אתם מחפשים מסלול טיול שיתאים גם לילדים ובין אם אתם יוצאים למסע רגלי עם החבר'ה, חול המועד סוכות הוא זמן אידאלי למסע בחיק הטבע. מזג האוויר כבר קצת יותר נעים, ועם הזמן שעומד לרשותכם תוכלו לגלות כמה מקומות יפים במיוחד. הנה 5 הצעות מלהיבות במיוחד בשבילכם.

צילום: מלונות מטיילים

האגם הנסתר ליד געתון

אם שמו של האגם הצליח לסקרן אתכם, חכו עד שתגיעו אליו. זה אולי לא יהיה קל, אבל המאמץ שווה את זה בהחלט, ואחרי שתטפסו בין סוללות העפר של המחצבה תמצאו אגם יפהפה שנוצר בעקבות פעילות המחצבה. התצפית אל האגם יכולה בהחלט להספיק, אבל אתם מוזמנים לטבול או לעצור על יד האגם לארוחת בוקר נפלאה בחיק הטבע.

איך מגיעים: נוסעים מזרחה בכביש 89 מצומת כברי ופונים לכיוון יחיעם, לכביש 8833. נוסעים לכיוון דרום עד לפניה שמאלה אל החניון, וצועדים לאורך שביל העפר.

עין געתון

חורשת האקליפטוסים שתקבל את פניכם היא נקודת ההתחלה של המסלול הזה, שמתאים לכל המשפחה ומוביל אתכם אל נחל געתון, אל מעיין עין אשחר ואל נחל מירב. בדרך יחכה לכם חורש ים תיכוני שכולל (בין השאר) את כליל החורש, עצי אורן וחרוב. בזמן הזה של השנה כנראה לא נפגוש כלניות ונוריות (שמופיעות באביב) אבל זה עדיין מקום יפהפה שבהחלט כדאי להגיע אליו.

איך מגיעים: פונים מזרחה מכביש 70 ל-89 ואז ימינה לאחר כ-3 ק"מ לכיוון כביש 8833, ומשם שמאלה לעיינות געתון. ממשיכים בשביל העפר לפי הסימון הכחול כ-2 ק"מ, עד לחורשה.

עין חותם

אם יש מסלול נוח ופשוט גם לקטנטנים, זה בוודאי המסלול הזה, אל הנחל העליון מתוך חמשת מעיינות נחל חביס. המעיין שאליו תגיעו (בתום מסלול של שני ק"מ בלבד) שימש את תושבי חורפיש עד אמצע המאה הקודמת, והוא נובע לאורך השנה כולה, מה שהופך אותו ליעד קסום במיוחד עם מצוקי סלעים נוטפי מים ועצי צפצפה.

איך מגיעים: נוסעים בכביש 89 אל כפר חורפיש הדרוזי, ואחרי סמבוסק הארזים תזהו מימינכם את סימון השבילים הכחול. ממשיכים עם הסימון (כ-2 ק"מ) אל החניון וצועדים רגלית לתוך הוואדי.

צילום: מלונות מטיילים

הבניאס התחתון

המסלול הנפלא הזה יוביל אתכם לאורכו של נתיב הנחל, ממש מעל המים. אם תביטו אל האופק סביר להניח שתזהו את הרי הגולן ואת פסגות החרמון, ועם הירידה בשביל הכחול תגיעו אל נחל חרמון ואל נקודת התצפית אל המפל. שימו לב שמי המפל מובילים אל מי בריכה צלולים ומרהיבים, שסוערים מתחת לרגליכם. משם תמשיכו אל שאר יישוב ומעיינות הבניאס, ואם תצעדו עם השביל השחור תגיעו אל הטנק הסורי, עוד מקום כל כך יפה שאתם פשוט לא יכולים להחמיץ.

איך מגיעים: מכיוון צפון פונים ימינה לכביש 99, חולפים על פני דפנה ושאר יישוב, ועוקבים אחר השילוט המוביל לשמורת טבע נחל חרמון. מכיוון דרום פונים שמאל לכביש 99, ועוקבים אחר השילוט.

שמורת החולה

בעונות הנדידה אפשר לזהות בשמורת החולה המון עופות מלהיבים כמו שקנאים, שחפים או אנפות, אבל גם ברווזים ואגמיות, ושפע של צמחיה עשירה במיוחד, וכל אלה ילוו את מסלול ההליכה (הנוח) לאורך תעלות המים. מכאן תגיעו אל מגדל התצפית ותוכלו לבחור אם להיכנס למרכז המבקרים או להמשיך ליהנות מהטבע היפהפה.

איך מגיעים: מכביש 90 פונים לאחר צומת יסוד המעלה ימינה, אל שמורת החולה.

רשת מלונות מטיילים מציעה להצטרף לטיולי שבת ושישי בגליל הקסום בליווי מורה דרך מקצועי. הטיול ללא עלות לאורחי המלונות ובעלות סמלית למטיילים שאינם אורחים. היכנסו לקישור למידע עדכני לגבי טיול לשבת הקרובה ולהמלצות נוספות למסלולי טיול לשבת בצפון בקישור הבא.