סדרות כמו פארגו, תהילהTerminator: The Sarah Connor Chronicle I    לא נוצרו יש מאין. הן היו קודם כל סרטים ורק כך הפכו לסדרות. פארגו היא ללא ספק הדוגמא המוצלחת ביות. היא ממשיכה את הסרטים ולא נעשה כגרסה אחרת. גם הסרט "החתונה היוונית שלי" הפך לסדרה. בעידן האיכות של הטלוויזייה, זה מעורר תאבון, ולא קורה מספיק. הינה כמה רעיונות של סדרות שכדאי לבסס על סרטים.

פארק היורה

אם כל הכבוד לגרסה של ספילברג, ביחס לספרים עליה היא מבוססת, מדובר באיבוד שטחי מאוד. הידעתם שג'יימס קמרון, תכנן גם הוא להפוך את הספרים של מייקל קרייטון לסרט, אבל ברגע ששמע שספילברג כבר עובד על סרט משלו הוא ויתר? ובכן, זה הזמן להוציא את התכנית לפועל ולהפיק סדרה.  בזמנו, קמרון רצה לעשות את זה בגרסה אפילה כמו "הנוסע השמיני 2". אין ספק שהגרסה שלו תהיה טובה יותר, אם רק יחליט לממש אותה. תארו לכם את רוברט דאוני ג'וניור כמלקולם ואת הוגו וייבינג כגראנט.

הנוסע השמיני

בשנים האחרונות, רידלי סקוט חזר ליקום בו נעשו 4 סרטי הנוסע השמיני דרך ע"י יצירת טרילוגיה שמקדימה את הסיפור וחוזרת למקורות על מנת להסביר איך נוצר החוצנים. בין לבין, רצות שמועות על סרט נוסף שניל בלומקמפ (מחוז 9) אמור לבים המתרחש בין הסרט הרביעי לשלישי בסדרה, אבל נראה שזה לא יקרה מעולם. עד שסקוט יוציא את החלק הסוגר של הטרילוגיה, היה נחמד אילו היו עושים סדרה שממשיכה את הסרט הרביעי בו ריפלי (אחד השיבוטים שלה יותר נכון) נוחתת בכדור  הארץ לאחר נטישת חללית שהייתה מלאה בחוצנים. אפשר גם לפנות עלילה חדשה לגמרי דרך אחד השיבוטים האחרים שלה. אמנם היא הרגה את כולם מתוך רחמים, אבל זה לא מורכב לגרום לאחד לשרוד או פשוט לצור אחד חדש.

המסור

2 הסרטים הראשונים בסדרת המסור הם הטובים ביותר. מהסרט השלישי והלאה חלה התדרדרות.  אם אחרי הפרק השני, היו הופכים את הסרטים לסדרות וממשיכים את העלילה דרכם, זה היה יכול להיות פתרון טוב יותר. כך היה לקונספט, אפקט גדול יותר. זה היה שאפשר לבנות עלילות הרבה יותר טובות ומעניינות. בינתיים כל פעם שחושבים שזהו, יותר לא יהיו פרקים חדשים לסרטים (הרי הנבל מת בפרק ה 3) מגיעה עוד שנה ושוב יוצא פרק חדש. עדיף היה פשוט לעשות סדרה.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

באטמן ורובין

טרילוגיות "האביר האפל" של כריסטופר נולן היא פסגת היצירה של סרטי הקומיקס ושום סרט אחר מהסוגה לא יכול להשתוות אליו. אולי "הג'וקר" מתקרב לשם, אבל עדיין, מדובר בקלאסיקה מודרנית. חבל שהיקום הזה נגמר שם. יקום אחר של DC  נוצר עם סרטי סופרמן, וודרמן ובאטמן והוא ממש לא עומד בסטנדרים של  סרטי נולן. היה טוב אם היו ממשיכים מאיפה שנגמר "עלייתו של האביר האפל" לאחר פרישת באטמן - רובין נכנס לאחוזה שלו. היה אפשר להמשיך משם את העלילה עם רובין או להחזיר את באטמן ולעשות סדרת באטמן ורובין. כמובן שעל הסדרה להיות לפי עקרונות נולן. ראליזים מוחלט ללא מד"ב ושום כוחות על.