אילוסטרציה. צילום: shutterstock

עולם הכלכלה והפיננסים מציע כיום את כמה מהמקצועות האטרקטיביים והבטוחים ביותר במשק. מקצועות כמו מנהל תיקי השקעות, יועץ/משווק פנסיוני וסוכן ביטוח הם כיום מקצועות בטוחים ויציבים, במיוחד בשוק העבודה התוסס וחסר הוודאות בו כולנו פועלים. ככל שרמות אי הוודאות עולות ועימן גם השינויים התכופים בשווקי העבודה במדינות השונות, כך עולה גם הצורך של מיליוני אנשים לקבל שירותי ייעוץ וליווי בכל הנוגע לכסף שלהם וכיצד הוא ינוהל. לכן, סביר מאוד להניח שגם בעשרות השנים הבאות נראה יועצים ומנהלים פיננסיים שכאלו, וזהו אחד מן הגורמים לביקוש הרב לקבלת רישיונות תעסוקה עבור אותם מקצועות. עבור כל מי שמתעניין בתחום זה וברישיונות התעסוקה הרלבנטיים, להלן כמה קורסים בסיסיים והכרחיים שכדאי מאוד להכיר ולקחת, במיוחד במידה ומתכננים לגשת לבחינות החובה לצורך קבלת הרישיונות.

קורס יסודות הביטוח – קורס זה אינו רלבנטי אך ורק עבור סוכני ביטוח עתידיים, אלא גם עבור כל בעלי המקצועות הללו – גם מי ששוקל להיות סוכן או משווק פנסיוני, למשל, זקוק לידע המועבר בקורס יסודות הביטוח, וגם לכל מנהל תיקים או יועץ השקעות יש הרבה מה ללמוד מקורס שכזה. קורס יסודות הביטוח הוא כאמור קורס המועבר כהכנה ממוקדת וייעודית עבור הבחינה ביסודות הביטוח, המועברת על ידי הממונה על הביטוח במשרד האוצר. בקורס זה נלמד עולם הביטוח ממספר זוויות שונות ונלמדים לעומק אספקטים משפטיים שונים, כמו גם נהלים וחוקים מפורטים הנוגעים לעבודתו של סוכן הביטוח. כל זאת לאחר שנלמד כמובן הרקע הכללי של התחום, מהו בדיוק עולם הביטוח ומהם החוקים הסטטיסטיים עליהם הוא מושתת ועוד

 

אתיקה ודיני ניירות ערך – באופן רשמי מיועד קורס זה במיוחד עבור אלו המתכננים לגשת לבחינה באתיקה וניירות ערך, הנדרשת לצורך קבלת רישיון ייעוץ השקעות וניהול תיקים. באופן לא רשמי, קורס זה מומלץ בחום עבור כל מי שמתכנן לעסוק בעולם הפיננסים במקצוע זה או אחר או באופן עצמאי, כמו גם עבור כל מי שמתעניין בעולם הכלכלה והפיננסים באופן כללי (גם בלי תכניות תעסוקה ספציפיות ומפורטות). קורס זה עוסק בחובותיו האתיות של בעל מקצוע בידיו מפקידים לקוחותיו את כספם (דוגמת מנהל תיקי השקעות, למשל), ובהיבטים המשפטיים השונים של עולם ניירות הערך. עבור מי שאינו בקיא עדיין בתחום, עולם ניירות הערך הוא למעשה שם כללי לכלל המערכת הבורסאית ושוק ההון בהם פועלת הכלכלה כולה היום, כך שניירות ערך הוא עולם הרלבנטי בצורה ישירה וברורה גם לעבודתו של סוכן הביטוח, הסוכן הפנסיוני, יועץ ההשקעות או כל בעל תפקיד דומה אחר בעולם הכלכלה והפיננסים.

מקצועית א' – בהמשך ישיר לסעיף הקודם, בו הסברנו כי עולם ניירות הערך הוא במידה רבה הזירה בה מתנהלת הכלכלה המודרנית, קיים קורס אשר נועד במיוחד להכנת תלמידים ותלמידות לבחינת החובה של הרשות לניירות ערך, בשם "מקצועית א' ". בחינה זו עוסקת בצורה מפורטת ומעמיקה בעולם ניירות הערך, העשיר והמגוון ביותר, מנקודת מבטם של בעלי המקצוע הנדרשים לנווט בעולם המורכב הזה, בשם לקוחותיהם (למשל, להחליט אילו ניירות ערך כדאי לקנות ומתי...). את הבחינה במקצועית א' נדרשים לעבור המעוניינים ברישיון ייעוץ וניהול השקעות, שיווק וייעוץ פנסיוני, רישיון סוכן ביטוח ועוד. זוהי אחת הבחינות הידועות והמאתגרות ביותר, וקורס ההכנה לה הוא מהחשובים ביותר שניתן לקחת במסגרת לימודי התחום. בנוסף, מדובר בקורס עשיר ביותר במידע אשר רלבנטי וחשוב מאוד לא רק עבור בעלי המקצוע הנ"ל, אלא עבור כולנו.

 הכנסו לקבלת 2 הקורסים בחינם: יסודות הביטוח +אתיקה וני״ע.