אם אתם מאלו שאהבו את לימודי המתמטיקה בתיכון ורוצים להפוך את זה למקצוע יישומי – כדאי שתרשמו בהקדם ללימודי תואר בכלכלה.

לימודים אלו יאפשרו לכם לא רק לראות את המספרים היבשים, אלא גם ליצור מהם סיפור הגיוני עם תובנות ומסקנות בעלות הקשר מעשי. אבל איך בוחרים איפה ללמוד לקראת תואר בכלכלה ומה חשיבותו של מוסד הלימודים? כל התשובות מיד.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

חשיבותו של מוסד הלימודים

מומלץ לבחור במקום שבו תוכנית הלימודים היא איכותית, כלומר מקנה לסטודנטים לא רק כלים לניתוח ולבקרה, אלא גם מיומנויות כלכליות עם דגש ניהולי.

למשל, מוסד אקדמי שנחשב לאחד מבתי הספר לכלכלה המובילים והגדולים בארץ עם מסלולי לימוד ייחודיים:

  • התמחות של 3 חודשים בחברות מובילות במשק הישראלי.
  • מסלולי התמחות שמספקים מידע עדכני ורלוונטי לעולם התעסוקה המודרני.
  • שיתופי פעולה אקדמיים והשמתיים עם חברות מובילות בארץ בתחומי הביטוח, הבנקאות ושוק ההון.
  • לימודי ערב שמאפשרים לסטודנטים להמשיך לעבוד במהלך הלימודים.

לכן המקום הטוב ביותר ללמודים הוא במכללה אקדמית שבה השגת התואר בכלכלה כוללת התמחויות שונות, למשל נדל"ן, שמאות, מערכות מידע, מימון, ביטוח, שיווק ושילוב עם משפטים.

רק לימודים כאלו פותחים בפני הסטודנטים אפשרויות לעסוק בעתיד במגוון רחב של מקצועות, למשל: עבודה בתפקידים בכירים בשוק ההון ובעולם הביטוח והבנקאות, עבודה כשמאי מקרקעין, מנהלי שיווק, אנליסטים של מערכות מידע ונתונים ועוד.

התמחות בנדל"ן

התמחות זו חושפת בפני הסטודנטים את עולם הנדל"ן תוך כדי התמקדות ביזמות ובהשקעות, כך שהם מקבלים את הכלים הנדרשים להבנת התחום על כל היבטיו לרבות יזמות, מימון, השקעות וניהול.

התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות זו לא רק פוטרת את הסטודנטים מ-11 בחינות של מועצת המקרקעין בישראל, אלא גם  מעניקה לבוגריה רישיון שמאי מטעם משרד המשפטים – מה שאומר שמדובר בהתמחות שמאפשרת לבוגריה להתחיל לעבוד כבר מהיום הראשון לסיום לימודיהם.

התמחות במערכות מידע

התמחות זו מעניקה לסטודנטים אפשרות להכיר כלים טכנולוגיים ומערכות מידע שמסייעות בעבודה השוטפת, כך שקבלת ההחלטות הכלכליות נעשית על בסיס מהימן ואפילו מדעי.

התמחות במימון ובשוק ההון

הקורסים בהתמחות זו מכינים את הסטודנטים לחלק מהבחינות הנדרשות כדי לעסוק בייעוץ השקעות, כך שמלבד ההכרה מטעם הרשות לניירות ערך הסטודנטים מקבלים הכשרה לתפקידי מפתח בשוק ההון.

למשל, תפקידים בחברות נדל"ן ובמוסדות פיננסיים (בעיקר ייעוץ השקעות וניהול לסוגיהם) ועבודה במחלקות כלכליות ובאגפי כספים של חברות עסקיות.

התמחות בביטוח ובמימון

התמחות זו מעניקה לסטודנטים כלים הן בתחום הביטוח והן בתחום ההשקעות, כך שהם מקנים פטור חלקי מבחינות משרד האוצר לקבלת רישיון עבודה בתחומים אלו: שיווק פנסיוני או ייעוץ פנסיוני.

התמחות בשיווק, ביזמות ובאסטרטגיה

התמחות זו חושפת את הסטודנטים לקורסים ייחודיים שמאפשרים להם לעסוק בשיווק, בפרסום, ביזמות, במכירות, במדיה חברתית ובכל מה שכולל אסטרטגיה שיווקית, קשר עם לקוחות ופעולה על בסיס התנהגות צרכנית.

התמחות בכלכלה בשילוב משפטים

התמחות זו מקנה לבוגריה תואר בכלכלה וכן תואר במשפטים במסגרת לימודי ערב, כך שהסטודנטים לומדים לא רק כלכלה, אלא גם מקבלים ידע בתחום המשפט המסחרי, החוזי ודיני תאגידים.