צילום: עמותת 'ירושלים אוהבת חיות'

מצילים את קינג: אחרי שניצל מרשימת המתה, הוחזר שוב ושוב מבתי אומנה, נכנס להסגר ונחטף על ידי פלסטיני, הצליחו אנשי עמותת 'ירושלים אוהבת חיות' להחזיר את הכלב קינג בן ה־16 אפילו מתוך שטחי הרשות הפלסטינית. בנוסף הם מצאו לו בית חם ואוהב, וכעת הם מקווים שאלה יהיו התלאות האחרונות שיעבור הכלב הקשיש.

ירושלים: תנו לעמותה לחיות

הסיפור החל לפני כשנתיים, אז חולץ קינג, מרשימת ההמתה של השירות הווטרינרי בירושלים. הוא הגיע אל משרדי עמותת 'ירושלים אוהבת חיות', שם חיפשו לו בית חם. "מצאנו לו בית בצפון הארץ, וחשבנו שהוא יבלה שם את סוף חייו", מספרת חדווה ונדנברוק, מנהלת העמותה. "לפני כשלושה שבועות התקשרה אלי בחורה. היא אמרה שקינג אצלה כבר שמונה חודשים, ולדבריה הוא לא מסתדר עם הכלב שלה ועל כן היא מבקשת להחזיר אותו אלינו".המתקשרת הסכימה לחכות על מנת שהעמותה תוכל לחפש לקינג אומנה ולא להכניסו לכלוב. "להפתעתי הרבה", מספרת ונדנברוק, "עוד באותו השבוע, במהלך יום אימוץ שקיימנו, הגיעה אלי אחת המתנדבות שלנו עם קינג. מתברר שהבחורה הביאה אותו עד אלינו, השאירה אותו שם והלכה. בסוף יום האימוץ נותרתי לבדי עם הכלבים כשלפתע אחד מהם החליט להתנפל על קינג. הוא תקף אותו ובניסיון להפריד ביניהם ננשכתי נשיכה משמעותית במרפק. לצערי, בשל האירוע שני הכלבים הוכנסו להסגר למשך שבוע".

בתום השבוע היה נדמה שגורלו העגום של קינג הקשיש עומד להשתנות. נמצאה לו אומנה בקיבוץ בשפלה והוא הוסע בשבוע שעבר לביתו החדש. בעמותה היו בטוחים שהפעם באמת הגיע הכלב אל המנוחה והנחלה, במקום שבו יוכל לסיים את חייו בשקט. אבל גם הפעם השמחה היתה מוקדמת.

למחרת היום קיבלה אחת המתנדבות שיחת טלפון. מעברו השני של הקו היה אדם שהזדהה כתושב חברון. הוא אמר שקינג בידו ושקיבל אותו מאדם שמצא אותו על כביש 6 ומספר הטלפון של המתנדבת הופיע על הקולר.

בבדיקה עם האדם שהיה אמור לאמץ את קינג עלה כי בניגוד להבטחתו הוא קשר את קינג בחצר, שממנה הוא הצליח ככל הנראה לברוח.

מאז השיחה נותק הקשר עם האיש שהחזיק בקינג. "במשך ימים ניסינו הכל. דיברתי עם אנשי צבא, חיילים ומפקדים, עם ארגוני חילוץ. לא היה לנו קצה חוט איפה הוא", מספרת ונדנברוק.

הישועה הגיעה ממקום בלתי צפוי: צעירה שהכירה את הכלב בשמונת החודשים האחרונים שמעה מה קרה לו. היא רתמה בחור נוסף בעל ניסיון בחילוץ כלבים ויחד הם איתרו את מי שהחזיק בקינג. הם רכשו את אמונו והצליחו לשכנע אותו לפגוש אותם בשעת לילה מאוחרת בלב חברון.

"זה היה ממש מבצע. שני צעירים נוסעים דרך מחסומים, נכנסים לשטחים על מנת לחלץ כלב בן 16", אומרת ונדנברוק. "עד הרגע האחרון לא היה ברור אם נראה את קינג או לא. לבסוף מי שהחזיק בו הביא אותו ותמורת סכום כסף גם החזיר אותו לידיהם.

"קורה שכלבים שלנו חוזרים אלינו אחרי שהם יוצאים לאומנה או אימוץ, אבל סיפור כזה לא היה לנו מעולם. למזלו הרב של קינג מצאנו לו בית מאמץ חדש, בתקווה שהפעם תהיה הפעם האחרונה שהוא מגיע לבית חדש. אבל כמוהו יש עוד לא מעט כלבים מבוגרים בעמותה שמחכים לבית שיחמם אותם בחורף המתקרב".