צילום: יעל סילמן

השעה הייתה קרובה לחצות. צעירה בשנות ה-20 לחייה הגיעה לסינמה סיטי בירושלים כדי לפגוש באישה שמצאה טבעת אשר אבדה לה והייתה יקרה לליבה. כשנכנסה לעמדת הבידוק ועברה במגנומטר קול נפץ גדול נשמע סביבה. לקח לה רגע להבין שהיא עומדת במרכזה של דלת הכניסה עשויית הזכוכית שפשוט התנפצה עליה.

שכחו את הילדים: כמעט אסון בגן בירושלים"עמדתי ממש בתוך שער המגנומטר" היא מספרת, "והוא בעצם נפל וספג את רוב הנזק. אני נלכדתי בתוכו". לדבריה, במידה והייתה עומדת סנטימטרים ספורים ממנו, הייתה הדלת מתנפצת על הישר על ראשה.

"התגובה המיידית של כולם הייתה לברוח, של האזרחים ושל המאבטחים" היא משחזרת את הלילה של לפני מספר ימים, אז קרה האירוע. "אני מניחה שהם חשבו שמדובר בפיגוע. בגלל הזכוכיות והרעש. נשארתי כמעט לבד".הצעירה מספרת כי מלבד אדם שביקר במקום, אשר ניגש אליה והציע לה להתפנות לקבלת טיפול רפואי, אף אחד לא ניגש לכיוונה, גם לא המאבטחים או גורמים מטעם המקום אשר לא יצרו איתה קשר כלל, גם לאחר האירוע.


"נפצעתי ביד ומדובר בנס. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילולא המגנומטר ספג את מירב הרסיסים".

כעת שוקלת הצעירה הליכים משפטיים כנגד הגורמים הרלוונטיים.

תגובת הסינמה סיטי: "ראשית אנו מצרים על המקרה. מתחם הסינמה סיטי בירושלים נבנה בהתאם לתקנים מחמירים ועפ"י כל האישורים הנדרשים. את מתחם הסינמה סיטי בירושלים פוקדים מדי יום אלפי אנשים העושים שימוש במתקניו.

"אנו פועלים לרמת תחזוקה גבוהה של המתחם וטיפול תקלות אחזקה כתוצאה משימוש באופן מיידי. פרטי המקרה נמצאים בבדיקה ואנו פועלים למניעת הישנות מקרים דומים".