דייטש, ברקוביץ' ואלקין. צילום: דנה קופל

בעוד פחות משבועיים יתקיימו הבחירות לראשות העירייה, כשבכל מטות המועמדים המובילים יש לא מעט אנשים שמחסירים פעימה. מדובר בדמויות שסובבות את המועמדים השונים ימים ולילות. בפוליטיקה כמו בפוליטיקה - הנאמנות היא הקובעת, ואלה שיהיו נאמנים למועמד המנצח עשויים למצוא את עצמם בקרוב מאוד בתפקידי מפתח בכיכר ספרא, אם כמובן המועמד שלהם ינצח בבחירות.

בעיריית ירושלים יש אלפי משרות, כשבלשכת ראש העירייה לבד יש לא פחות מ־14 תקנים, שעליהם יתחרו לא מעט אנשים. רגע לפני שזה קורה, ליקטנו עבורכם את האנשים המקורבים למועמדים השונים, שחלקם צפויים לאייש את אותם תפקידים בכירים, אם וכאשר המועמד שלהם ינצח.

הכוורת של עופר ברקוביץ' 

תומר דרור 

האיש הקרוב ביותר לעופר ברקוביץ' הוא תומר דרור בן ה־31. הוא נולד וגדל בירושלים בשכונות בית הכרם ורמות ופעיל ב'התעוררות' מאז שחרורו בשנת 2009 במגוון תפקידים: חבר ועד מנהל, יו"ר תא הסטודנטים ועוד. כיום הוא משמש כראש המטה של ברקוביץ' ומנהל את הקמפיין שלו לראשות העירייה ואת הקמפיין של הסיעה למועצה.

תומר דרור. צילום: מהפייסבוק

דרור מלווה את ברקוביץ קרוב לעשור, והיה איתו בתקופות הטובות וגם בפחות טובות. הוא ממייסדי עמותת 'לב־אחד' לסיוע במצבי חירום. העמותה הפעילה אלפי מתנדבים ברחבי הארץ בתקופת ההתנתקות מעזה, מלחמת לבנון השנייה ומצבי חירום נוספים.

כמו כן דרור הוא ממייסדי עמותת 'ציוני דרך' לחיזוק החברה הישראלית, שמפעילה בין השאר את פרויקט 'בליבה חומה' שבמסגרתו השתלבו מאות חרדים בהשכלה גבוהה ובתעסוקה.

רון ירקוני 

בן 34, משמש כיועץ בכיר לסגן שר השיכון ז'קי לוי מהליכוד, איש יחסי ציבור, ובשנים האחרונות, כירושלמי, התחבר לעופר ברקוביץ' ולתנועת 'התעוררות'. ירקוני מוכר מאוד בירושלים והוא מקורב לשורה של דמויות מוכרות בפוליטיקה ובבירה.

רון ירקוני. צילום: מהפייסבוק

הוא משמש כיועץ תקשורת לסיעת 'התעוררות', כשהוא אחראי, בין השאר, על קשר רציף מול העיתונאים ומשמש כאיש הקשר בינם לבין ברקוביץ' וראשי התנועה. כמו כן העובדה שהוא איש ליכוד קירבה אותו לשאר המועמדים. כך למשל, לפני חודשיים בחתונתו של ירקוני הגיעו גם משה ליאון, עופר איובי, יהודה בן יוסף, שמיועד לתפקיד סגן ראש העירייה מטעם אלקין, ובכירים רבים במטות המועמדים השונים.

בתחילת מערכת הבחירות ניסו המועמדים השונים לגייס את ירקוני לשורותיהם, אך קשריו הקרובים עם ברקוביץ' הביאו אותו להישאר בתנועה הצעירה.

נאוה פירר 

נאוה פירר (33) משמשת כיום כמנכ"לית 'התעוררות'. בתפקידה הקודם ניהלה ופיתחה את מחלקת חינוך חרדי רשמי בעיריית ירושלים, מחלקה ייחודית וראשונה מסוגה בארץ שהוקמה בירושלים ועוסקת בהקמה, פיתוח וניהול מוסדות ממ"ח (ממלכתיים חרדיים) שמשלבים לימודי ליבה מלאים.

נאוה פירר. צילום: מהפייסבוק

לפירר תואר ראשון בפסיכולוגיה והיא מסיימת בימים אלה תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. את דרכה בתנועה החלה כראש צוות 'דת ועיר'. פירר משתייכת לכוורת הקרובה ביותר של ברקוביץ' ונחשבת בעיני רבים לאשת הסוד שלו.

הכוורת של זאב אלקין 

אביעד פרידמן

בן גילו של אלקין. השניים הכירו לפני כשלושה עשורים, אי שם בתחילת שנות ה־90 כשלמדו יחד בישיבת הר עציון, ומאז ועד היום שמרו על קשר רצוף.

אביעד פרידמן. צילום: מהפייסבוק

פרידמן מוכר בשוק העסקי ופעיל בחברות הזנק. הוא מכהן כיום בהתנדבות כיושב ראש החברה למתנ"סים, תפקיד שממנו לקח פסק זמן בעקבות עבודתו עם אלקין בקמפיין הבחירות. בעבר שימש משנה למנכ"ל מעריב וכיהן בתפקידים בכירים במשרדי הקליטה, החוץ וראש הממשלה.

כאמור, פרידמן מלווה כעת את אלקין בקמפיין לראשות העירייה והוא חלק מהצוות הבכיר של הקמפיין, ולאור היכרותו רבת השנים עם אלקין הוא אחד האנשים המקורבים אליו ביותר.

רוני צוברי 

בן 43, תושב ירושלים, מלווה את אלקין מזה כעשור, מאז שהוא החליט להתמודד בליכוד לקראת בחירות 2009. התחיל כיועצו הפרלמנטרי ומשנת 2013 מכהן כראש המטה שלו. לאורך השנים היה מעורב בקמפיינים שונים, בין היתר בהתמודדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנת 2005 מול סילבן שלום, בפריימריס לכנסת של יולי אדלשטיין ונתן שרנסקי ובמטה השטח של הליכוד ב־2006.

רוני צוברי. צילום: מהפייסבוק

צוברי אומנם פחות מעורב בקמפיין הבחירות של אלקין לראשות העירייה, בשל היותו עובד מדינה. אך מדובר אולי באיש הכי קרוב לאלקין, שנמצא איתו מתחילת הדרך בליכוד.

מירב ארגמן 

בת 30, תושבת העיר, מלווה את אלקין בחמש השנים האחרונות בתפקידיו השונים בכנסת ובממשלה. מאז 2015 משמשת ארגמן כראש לשכתו והיא אחת הדמויות המזוהות איתו בשנים האחרונות. בין היתר היא סטודנטית לתואר שני בחקר וביישוב של סכסוכים באוניברסיטה העברית ובעלת תואר ראשון ביחב"ל ובמינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

הכוורת של יוסי דייטש 

יהודה ארנד 

בן 33, תושב גבעת המבתר. בשנת 2008 החל ארנד לעבוד כראש לשכתו של סגן ראש העירייה וממלא מקומו יצחק פינדרוס מדגל התורה. בתחילת הקדנציה הנוכחית עבר ארנד ללשכתו של סגן ראש העירייה וממלא מקומו ומי שמתמודד כיום על הראשות, יוסי דייטש

יהודה ארנד. צילום: מהפייסבוק

הוא משמש כראש הלשכה וכזרוע הביצועית בלשכתו. ארנד נחשב לאיש החזק בסביבתו, ובעשור האחרון לעבודתו בכיכר ספרא יצר קשרים עם צמרת העירייה ובראשם ניר ברקת, שאיתו הוא מנהל מערכת יחסים חברית למדי. בעיריית ירושלים נוהגים לכנות אותו 'הכול יכול של כיכר ספרא' והוא זוכה להערכה רבה מצד חברי המועצה.

אבינועם קוטשר 

בן 35, תושב נחלאות. משנת 2013 הוא משמש כיועץ התקשורת של רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן. לאחר שסיעת אגודת ישראל תמכה במועמדותו של שטרן התקרב קוטשר לדייטש והחל לסייע לו בכל הקשור לציבור הדתי־לאומי

אבינועם קוטשר. צילום: מהפייסבוק

קוטשר, הנמנה על חוגי הציונות הדתית, מקורב לרבנים החרד"לים ונחשב לבעל קשרים ענפים במגזר. לפרנסתו הוא סוחר בייצוא עופות ובקר לקהילות היהודיות באירופה. לאחר שדייטש החל במרוץ לראשות העירייה החל קוטשר לסייע לו בחוגי הציונות הדתית והוא נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לדייטש.

שלמה רוזנשטיין

בן 47, תושב תל ארזה. ותיק חברי המועצה בעיריית ירושלים, משנת 2003. בימים אלה הוא מסיים את כהונתו ולא יתמודד פעם נוספת. רוזנשטיין משתייך לכוורת הקרובה ביותר לדייטש והשניים עבדו בשנים האחרונות יחד צמוד

שלמה רוזנשטיין. צילום: מהפייסבוק

פרויקט הדגל של השניים הוא 'עולים לירושלים', הפנינג מיוחד למגזר החרדי שמתקיים מזה מספר שנים בבנייני האומה בעיר. הוא בוגר תואר ראשון בתקשורת ובמדעי המדינה, ובסביבתו של דייטש אומרים כי בעקבות נסיונו רב השנים בעיריית ירושלים דייטש רוצה אותו לידו ביום שלאחר הבחירות.

ממטה משה ליאון נמסר בתגובה: "צוות 100 של משה ליאון כולל את מאה האנשים הקרובים ביותר למועמד. מעבר ל'צוות 100' יש עוד אלפי אנשים שעובדים לילות כימים למען משה ולמען ירושלים שלנו, מתוך שליחות ואמונה מלאה במועמד. כולנו אנשים צנועים ואיננו מחפשים מעמד או פרסום כלשהו. להפך. אנחנו מתרכזים בעשייה ובדאגה למען תושבי ירושלים שלנו, 24 שעות ביממה".