מטה דגל התורה השבוע. צילום: רועי אלמן

ירושלים בוחרת - כך נערכים החרדים: מאות אלפי תושבי ירושלים ייצאו היום (ג') להצביע ולקבוע את זהותו של ראש העירייה בחמש השנים הקרובות ואת הרכב מועצת העירייה.

אחת הסוגיות הנדונות ביותר בכל מערכת בחירות – הצבעת החרדים. בעוד ברחוב החילוני מתחוללת מלחמה על כל קול, והמאמץ העיקרי הוא לגרום לאנשים לצאת ולהצביע, בציבור החרדי אחוזי ההצבעה גבוהים משמעותית.

בחודשים האחרונים נערך קמפיין המעודד העברת כתובות של סטודנטים חילוניים לירושלים, על מנת שאלה ישנו את מאזן הכוחות, ויגדילו את הכוח הפלורליסטי במועצה. למעלה מ-8,000 סטודנטים העבירו את כתובתם והתקווה היא כי הפעם אחוזי ההצבעה ברחוב החילוני יהיו גבוהים יותר.

הסיעות החרדיות מנו בקדנציה החולפת 14 מנדטים, במערכת הבחירות הזו מצפים אצל החרדים לשמר לכל הפחות את הכוח הקיים. ארבע סיעות חרדיות מתמודדות, אגודת ישראל בראשות יוסי דייטש המתמודד לראשות העירייה, ש"ס בראשות סגן ראש העירייה צביקה כהן, דגל התורה בראשות אליעזר ראוכברגר, וסיעת בני תורה בראשות סגן ראש העירייה חיים אפשטיין.

בש"ס ובדגל התורה תומכים במועמדותו של משה ליאון. בסיעות הושקעו משאבים רבים על מנת לתפעל את מערך יום הבחירות. למעלה מ-5,000 מתנדבים ימלאו שורה של תפקידים, בין השאר חברי ועדות קלפי, משקיפים, סדרנים, ומערך הסעות שישנע את מאות אלפי המצביעים החרדים לקלפיות.

במערכת הבחירות בשנת 2013 הצביעו למפלגות החרדיות כ-87,000 מצביעים. הפעם, במפלגות החרדיות בחישוב כולל, מצפים להגיע ללמעלה מ-105,000 קולות. אם הם יעמדו במשימה, חצי ממועצת העירייה הנכנסת, תהיה חרדית. הקלפיות נפתחו לפני זמן קצר וצפויות להיסגר הלילה בשעה 22:00.