03:00: לאחר תוצאות בהן מסתמן כי ברקוביץ' וליאון יצאו לסיבוב שני, אלקין מסר לתקשורת: "רוב הקלפיות נספרו והתוצאות הן ברורות. פוליטיקה צריך לדעת לא רק לנצח. צריך לדעת להפסיד גם, אני מברך, את שני המתחרים- עופר ברקוביץ' ומשה ליאון ומי שמהם ינצח אני כשר ירושלים ישתף איתו פעולה באופן מלא ואעשה הכל כדי לדם את ירושלים. אני מודה לעשרות אלפי ירושלמים שתמכו בי, פגשתי עשרות אלפי תושבים ואני מלא אהבה לעיר הזו".

אלקין בהודעה לתקשורת. צילום: באדיבות המטה של אלקין

00:40: אלקין הגיע למטה בקניון רמות. עם סיום ספירת הקולות אלקין ייתן התייחסות. 

אלקין הגיע למטה. צילום: נופר רומי

22:05: במקום לחזור למטה הבחירות ולהמתין לתוצאות, השר אלקין בדרכו ללוייתו של השר לשירותי דת, דוד אזולאי ז"ל (ש"ס). לאורך כל שעות היום תכנן השר והמועמד לראשות העירייה, זאב אלקין, להמתין עד לסגירתה של הקלפי בבית הספר נועם בפסגת זאב, ומיד לאחר מכן להגיע עם פעיליו אל מטה הבחירות שלו בקניון רמות ולהמתין עד לפרסום תוצאות האמת.

לפני שעה קלה, עם פרסום מועד הלוויתו של השר לשירותי דת, דוד אזולאי, שנפטר היום ממחלה קשה, החליט השר לשנות את תכניותיו ולדחות את ההגעה אל מטה הבחירות לטובת השתתפות בלוויה.

20:56: ח"כ הליכוד, יהודה גליק הגיע לבית הספר נועם בפסגת זאב כדי לתמוך באלקין. גליק סיפר כי זו העיר מספר 11 שבה הוא מבקר היום.

גליק הגיע לתמוך. צילום: נופר רומי

18:35: אלקין בפנייה לתושבים: "נתוני ההצבעה עד עכשיו מוכיחים ירושלים הולכת לסיבוב שני. אנחנו מאוד מעודדים מהרבה מאוד ירושלמים שיצאו לקלפי מהבוקר כדי שיהיה כאן ראש עירייה של קומבינות. אבל הקרב הוא עדיין צמוד, אני קורא לכולם לצאת ולהצביע. זה תלוי בכם".

אלקין בפנייה לתושבים. צילום: יואב דודקביץ'

15:05: מריה אלקין על בראיון למיינט ירושלים:

אל יום הבוחר מגיעה מריה אלקין, אשתו של המועמד זאב אלקין כשהיא תשושה. בחודשים האחרונים תפקד ביתם בשכונת פסגת זאב כמטה הבחירות הרשמי, בית אליו עברו רק זמן קצר קודם לכן. "הקמפיין היה קשה מאוד ושונה מכל מערכת בחירות שעברנו", היא אומרת היום, בשיחה עם מיינט ירושלים. "עברנו לא מעט קמפיינים יחד אבל זאת הפעם הראשונה שזאב מתמודד באופן אישי ומעבר לקושי הפיזי, העובדה שהרבה דברים עשיתי בלי זאב, היה גם קושי השנה בההתמודדות שלו ראש בראש מול מועמדים אחרים".

מריה וזאב אלקין. צילום: באדיבות המטה של אלקין

לדבריה של מריה, רוב המועמדים החלו את הקמפיינים שלהם בהשמצות של זאב. "במקום להסביר למה הם טובים, הם העדיפו להסביר למה זאב רע. זה מאוד הסעיר גם את הילדים, לשמוע איך מדברים על אבא שלהם".

למרות הקשיים מסבירה מריה כי ההחלטה על ההתמודדות הייתה משותפת ומתואמת וכי לאורך כל הדרך תמכה והאמינה בו. "אחרי שניר ברקת הודיע שהוא לא מתמודד, פחדו לעתידה של ירושלים. לאור תפקידו של זאב כשר לענייני ירושלים, זה היה רק מתבקש שיתמודד לראשות העיר".

ספרי לי על רגע מרגש בקמפיין.
"
אתמול בשעה מאוחרת, שחררנו את כל צוות המטה והלכנו יחד לכותל. עמדנו שם מול הדגל הגדול, באותו מקום שעמדנו בו בשנת 2009 כזוג לפני חופתו ואמרנו אחד לשני שהמסע הזה שעברנו היה מאתגר, מחייה, מרגש ומחבר. שעשינו נכון.

"אחרי שזאב הלך להתפלל הוא חזר ואמר לי שהוא הרגיש שהוא לא ביקש ניצחון אלא שהקב"ה יבחר את הראוי ביותר. ואם זה הוא, שלא תבוא מידיו תקלה".

במידה ותתעוררי מחר אשת ראש העירייה, מה היית רוצה לקדם בירושלים?
"
הייתי רוצה לשים דגש על תגבור רוח ההתנדבות בעיר, בקהילה ובקרב בני הנוער".

מה נאחל לך לסיום?
"
שהמחר יגיע יותר מהר. אנחנו מאוד עייפים".

14:36: בעודו צועד ברחובות הר חומה פנה אל אלקין אזרח וביקש ללחוץ את ידו. אלא שהדברים שאמר לאחר מכן הצליחו להפתיע את הנוכחים: "אני מאחל לך שתישאר בממשלה ותמשיך לעשות שם עבודה טובה". אלקין בתשובה אמר לאזרח "מי שמאמין שאני עושה עבודה טובה בממשלה, יודע שאני אעשה עבודה טובה גם בירושלים".

חגית משה ואלקין. צילום: נופר רומי

14:30:  אחרי ביקור קצר בבית הספר ממ"ד עמיטל בהר חומה, שהיה ריק ממצביעים ודל בפעילים, המשיך אלקין למנהל הקהילתי חומת שמואל שם זכה לקבלת פנים חמה מטעם פעילים רבים שקידמו את פניו בשירים ומחיאות כפיים סוערות.

13:20: אלקין בשיחה עם מיינט ירושלים: 

איך התחושות?
"מי שמסתובב בצפון העיר אני רואה תמיכה גדולה מאוד בנו ובמועמדות שלנו. בסופו של דבר מה שמכריע זה הירושלמים לא תרגילים, לא בלופים ולא בריונות".

סיבוב שני מי יעלה לדעתך?
"בסופו של דבר הציבור יכריע, אבל אני מרגיש הרבה מאוד אהדה".

12:39: רגע מרגש נרשם עם הגעתו של אלקין לקלפי הנמצאת בבית הספר נועם לבנים בפסגת זאב אז פנו אליו קרוביה של נינה ארמן, תושבת השכונה בת 98, שהגיעה בתחבורה ציבורית לנמש את זכותה להצביע. משפחתה סיפרה לאלקין כי נינה מתקשה לשוב ולעמוד על רגליה ולצעוד עד לתחנת האוטובוס. תוך כמה רגעים איתרו השר ופמלייתו רכב שיקח אותה לביתה. 

נינה ארמן. צילום: נופר רומי

צילום: נופר רומי

12:20: בקרב עשרות הפעילים נרשמת התרגשות גדולה ביום הבוחר. "אני מאמין באמונה שלמה שאלקין הוא ראש העיר הבא", אמר אחד הפעילים.

פעיל אחר, צעיר יותר, מצייר תמונה יותר זהירה. "אני מאמין שאנחנו מנצחים כבר היום אבל אם נעלה לסיבוב שני, הייתי מעדיף שזה יהיה מול ברקוביץ ולא ליאון".

אלקין ופעילי המטה של ליאון. צילום: נופר רומי

10:30: אלקין משוחח עם תושבים מחוץ לבית הספר פסגת דוד בפסגת זאב מרכז. בשיחה עם מיינט ירושלים מספר השר על תחושות טובות בוקר הבחירות. "אני מרגיש בבית", הוסיף לאחר ששוחח עם מצביעים שהבטיחו לו את קולם.

אלקין בפסגת דוד. צילום: נופר רומי

09:10: המועמד מטעם 'ירושלים תצליח', זאב אלקין הצביע בפסגת זאב. "אני קורא לכולכם לצאת מהבתים להצביע ולהשפיע על עתידה של העיר הזאת", מסר.

השר סיפר על אתמול בלילה: "אתמול הייתי בכותל יחד עם רעייתי עמדתי ליד אבני הכותל והתפללתי שהקב"ה ותושבי ירושלים יבחרו את האיש הראוי המתאים ביותר והנכון ביותר לקחת בידיו את האחריות על הפיקדון העצום הזה החשוב ביותר העיר ירושלים".

אלקין הצביע. צילום: באדיבות המטה

07:50: אלקין מגיע לכותל המערבי יחד עם בנו.

אלקין ובנו בכותל הבוקר. צילום: באדיבות המטה של אלקין