03:01: ברקוביץ' נואם במטה בממילא: "אני מתרגש. היה יום מדהים, אנשים הגיעו מכל ירושלים מכל המגזרים. אני אופטימי לגבי תוצאות הבחירות יש לנו אכזבה מסוימת בקלפיות מסוימות קצת יותר ממה שציפינו. אנחנו נגיע לסיבוב השני וננצח שם".

ברקוביץ'. צילום: יואב דודקביץ'

00:42: מנהל המטה, תומר דרור למיינט ירושלים: "האחוזים טובים מאוד. סתם סיפרנו לאנשים סיפורים במשך שלוש שעות".

23:50: עופר ברקוביץ' מתקבל בתשואות בכניסה לקדמה ממילא. "אני אופטימי לגבי תוצאות הבחירות. יש לנו אכזבה מסוימת בקלפיות מסוימות. יש לנו תקווה גדולה בלב. אנחנו קרובים לסיים את המערכה הזאת. אנחנו נקבל כל תוצאה באהבה. אנחנו ערוכים לנצח בסיבוב השני.

ברקוביץ'. צילום: יואב דודקביץ'

"סיעת התעוררות הפכה לסיעה הגדולה ביותר. פי שניים מכל סיעה אחרת בעיר. אנחנו מסוגלים לראות את הטוב שבכל אחד. מסוגלים לעבוד ביחד תחת חזון כלכלי משותף. האחריות לאכזבה היא גם על התושבים. ההיערכות שלנו הייתה מקסימאלית".

22:50: פעילי התעוררות אוספים את הזבל מרחובות העיר. "אני רוצה להודות לכל אחת ואחד מהם שנתנו מכל מרצם היום כדי לעשות שינוי ולתת תקווה לירושלים", מסר ברקוביץ'.

פעילי התעוררות מנקים. צילום: באדיבות התעוררות

ברקוביץ הבוקר. צילום: באדיבות התעוררות

דאגה רבה במטה התעוררות מאחוזי ההצבעה. עופר ברקוביץ' שבבוקר עוד דיבר על ניצחון בסיבוב הראשון כבר מבין שבמקרה הטוב הוא יעפיל לסיבוב השני. פעילי המטה מיהרו להשתלט על הרשתות החברתיות ולקרוא למצביעים להצביע. ברקוביץ' עצמו הוציא סרטון שקורא לירושלמים לצאת מהבתים ולהשפיע על עתיד העיר. "ירושלמים. צאו להשפיע. עתיד העיר מונח על הכף".

עופר ודינה ברקוביץ׳ ברגע מרגש. צילום: יואב דודקביץ׳

בקלפי בבית הספר בליפתא, ברחוב רחל אימנו ניגשת פעילה עם  חולצה של התעוררות. קהל המצביעים מבחין כי היא קצת מבוגרת מדי מכדי להיות מתנדבת נלהבת של התעוררות. הפעילה איננה נרתעת מן המבטים. היא מחלקת מדבקות לכל אחד ומנסה להסביר במבטא צרפתי בולט למתלבטים מדוע עליהם לבחור בברקוביץ'. "את הרוב הגדול, אינני צריכה לשכנע, אבל את אלה שלא החליטו, אני משכנעת".

אף לא אחד מן התושבים מזהה כי מדובר בדינה ברקוביץ', רעייתו של המועמד לראשות העיר. "אין לי מה להסתובב עם עופר במסעות שלו. אני מעדיפה להיות כאן ולדבר עם המתלבטים". היא מסבירה. "אני חושבת שאני עושה עבודה מספיק טובה גם אם אינני מספרת להם שאני אשתו בחמש השנים האחרונות".

ברקוביץ' היא טיפוס לבבי, אבל היא מודה שעברו עליה ימים קשים. "בדיוק לפני שנה, אמרתי לעופר שהוא צריך להתמודד לראשות העיר, וגם אמרתי לו שאין לי ספק שהוא ייבחר. הבעיה היא שלא ידעתי מה זה כולל. ראיתי את כל ההשמצות שעוברות עליו, וכואב לי לראות שמדברים עליו באופן הזה. מדובר בקצין שעשה מילואים פעם בשבוע עד החודשים האחרונים. בנוסף, הוא הקים את סיעת התעוררות בשביל הציבור הירושלמי. הוא יכול היה להישאר בהיי-טק. לא מגיע לו שיבואו ויגידו שהוא ילד".

דינה, עורכת דין במקצועה, עלתה מצרפת לפני שבע שנים. רגע לאחר מכן, היא כבר הכירה את בעלה לעתיד שקטן ממנה בחמש שנים. "פגשתי אותו בהרצאה של אהוד אולמרט. הוא בא לומר שלום לחברה משותפת שלנו, ומיד לאחר מכן נוצר הקשר בינינו". היא נזכרת. "התחתנו שלושה חודשים לפני הבחירות הקודמות".

בשנים האחרונות, היא עבדה בחברת טבע בפתח תקווה. במהלך המשבר הגדול היא פוטרה. "לא פרסמנו את זה, מכיוון שעופר לא רצה שיחשבו שהוא נלחם למען עובדי טבע, רק בשל אשתו". היא נזכרת. "כיום, אני מחפשת עבודה, ובינתיים נשארת לטפל בשני ילדינו, אריאל ויפתח. אני מקווה שאם עופר ייבחר, המעסיקים לא יפחדו להעסיק את אשתו של ראש העיר". הוא צוחקת.

לאחרונה, דינה ועופר שמתגוררים בשכירות בנחלאות, זכו במחיר למשתכן ברכס שועפאט החרדית. מי שחושב שברקוביץ' חוזר בתשובה או הופך למתנחל, יכול להירגע. "אין לנו כוונה לגור שם. אני אומנם מסורתית ושומרת באופן חלקי על השבת, אבל חשוב לי להמשיך להסתובב עם מכנסיים ועם שיער גלוי". היא מבהירה. "מצד שני, מדובר בדירה טובה להשקעה".

לקראת הערב, דינה צפויה להתאחד עם בעלה. הבעיה היחידה שאיש לא טרח לעדכן אותה במקום אירוע הסיום של הסיבוב הראשון. "אני משתדלת שלא לדבר עם עופר על הקמפיין. אני לא רוצה להוסיף לו עוד לחץ. אומנם, עזרתי במגזר הצרפתי עד כמה שיכולתי, אבל אני מאמינה שעופר זקוק לשקט שלו בימים האלה". היא מסבירה

בימים כתיקונם, עופר מבשל פאד תאי מושלם. פעם בשבוע, הוא גם משין את הילדים. דינה מחכה ליום שבו הוא יחזור לבלות איתה ועם הילדים. "אני אופטימית מאוד היום, אבל החלום שלי הוא כבר להיות אחרי מערכת הבחירות המטורפת הזאת.  היא התישה את כולנו. הגיע הזמן שנחזור לחיים הרגילים שלנו".

המועמד לראשות העירייה עופר ברקוביץ' התחיל  את הבוקר בבית הספר פולה בן גוריון שם נפגש במקרה עם שר המשפטים לשעבר דן מרידור וקיבל ממנו את ברכת הדרך.

מרידור וברקוביץ׳ הבוקר. צילום: באדיבות ״התעוררות״

משם, הגיע ברקוביץ׳ יחד עם רעייתו דינה, להצביע בבית הספר דוגמא לבנים בנחלאות. "מדובר ביום גדול וזהו רגע מרגש ודרמטי בעבורי. כמי שגדל וחי בעיר ובנה כאן את משפחתו, אני חושב שאין תנועה שמעבירה מסר חזק יותר מהתעוררות״.

דינה שנצמדה לעופר לאורך כל הביקור פיזרה חיוכים לכל עבר. "בקלפי שבו אני עובדת ברחוב רחל אימנו כבר אין פתקים של התעוררות. אני בטוחה שהיום יסתיים בחיוך גדול".

בתוך כך במהלך ההצבעה, ברקוביץ' קיבל מידע כי קיימים זיופים בקלפיות החרדיות ומיהר להתייחס. "אף לא אחד מן המתמודדים מטריד אותי, מכיוון שאנחנו קרובים לנצח בסיבוב הראשון. אין לנו שום דיל עם המפלגות החרדיות. הדבר היחיד שמטריד אותי אלה הזיופים בבחירות".

משם, דינה ברקוביץ' חזרה לעבודתה בקלפי ברחוב רחל אימנו, ואילו ברקוביץ' הגיע לכותל והניח פתק. למרות בקשות מצד העיתונאים במקום, הוא סירב להיכנס לרחבה המעורבת. "מדובר בנושא שאנחנו לא עוסקים בו, ולכן לא אכנס. מה שיחליט ראש הממשלה בנושא מקובל עלינו".

עופר ודינה ברקוביץ׳ ברגע ההצבעה. צילום: יואב דודקביץ׳