סלמן. "נותן לרגש להתפרץ רק במקומות מסוימים". צילום: רפי קוץ'

הוא היה שם מתחילת המרוץ, ולמרות התחושה שהנה עוד רגע הוא פורש - הוא איתנו עד הסוף, נאמן לדעות שלו ולאמונה שלו בדרכו. אתם אולי מכירים אותו כמועמד לראשות העירייה, אבל מה אתם באמת יודעים על עו"ד אבי סלמן? רגע לפני ההליכה לקלפי הוא התפנה לדבר על הכול - חוץ מפוליטיקה.

להתרווח מול הטלוויזיה

אז מי זה אבי סלמן?
"ירושלמי בלב ובנפש, אחד שמחובר לאמת שלו ולמצפון. אוהב את ירושלים בכל רמ"ח איבריו ועושה הכול כדי לשרת אותה ורק אותה. ירושלים היא הסמל של העם היהודי, בירת הנצח שלנו. אני אוהב את העיר הזאת על מורכבויותיה, אוכלוסיותיה והמגוון האנושי שבה, כל דבר בה".

מה המקום הסודי שלך כאן?
"הספה בסלון שלי. אני מתרווח עליה, פותח נטפליקס ורואה סדרה".

הסדרה האהובה עליך?
"נרקוס. סדרה על פבלו אסקובר, ברון הסמים של קולומביה. תוכנית שמלמדת הרבה על איך מתנהלת מדינה, על מנהיגות והקשר בין הון לשלטון".

מה המסעדה האהובה עליך?
"שמולה, שממוקמת ברחוב אגריפס סמוך למטה הבחירות שלי. המסעדה עם האוכל הביתי, האותנטי המבושל הכי טוב שיש בירושלים".

והמאכל האהוב עליך?
"המאכל הפופולרי של העדה שלי, הכורדית, קובה חמוסטה".

טלפון ראשון לאימא

מתי אתה קם בכל בוקר? 
"באזור שש וחצי".

ומה אתה עושה?
"מקלחת טובה, שותה אספרסו ומסדר לי את המחשבות לאותו יום".

למי הטלפון הראשון בבוקר?
"לאימא שלי. אני אוהב לשמוע את הקול שלה בבוקר. אימא שלי חשובה ויקרה לי ואני משתדל לדבר איתה בכל בוקר ולדרוש בשלומה. זה עושה לה טוב על הלב".

הבילוי המשפחתי האהוב עליך?
"בחיק המשפחה הגרעינית באופן כללי. לצאת למסעדה או לסרט או לאיזה טיול, העיקר להיות עם המשפחה".

אתה איש משפחה?
"כן, בהחלט. אני חושב שמשפחה זה דבר חשוב. אני שמח שיש לי ילדה שאני אוהב אותה הכי בעולם. אני גם שמח שחופית היא האימא של בתי, כי היא אימא מסורה וטובה. ואני תקווה שבקרוב מתישהו אצליח שוב להקים משפחה".

כמה פעמים ביום אתה מדבר עם הבת שלך?
"פעמיים בערך. יש לנו קשר קרוב מאוד".

מתייעץ עם עצמי

ספר קצת על אבי סלמן הילד.
"נולדתי וגדלתי בשכונת ארמון הנציב. הייתי ילד למשפחה ממוצעת, לזוג הורים שבנו את עצמם מאפס. אבי עבד ברשות הדואר ואימי עבדה כאחות בביקור חולים. נתנו לי ערכים של צניעות ויושר ואלו הערכים שמלווים אותי. הייתי אהוב על חבריי ומקובל בשכבה. תמיד יזמתי והובלתי.

חמישה דברים שלא ידעתם על סלמן

"כשהייתי בצבא והייתי אחראי על מאות חיילים הגיעה לי התובנה שאני רוצה ללכת לפוליטיקה. כשהשתחררתי התחלתי לעבוד עם ניר ברקת כיועצו הפוליטי כשהוא היה יו"ר האופוזיציה בעירייה. זה היה אחד התפקידים שחשפו אותי לכל המגזרים בירושלים, וככה למעשה קיבלתי את הפרספקטיבה הגדולה שלי על העיר".

ספורט מעסיק אותך בחיים?
"מגיל קטן אני משחק כדורסל. הייתי הולך לבית הספר עם כדור בתיק במקום ספרים. הכדורסל זה התחביב שלי. כיום זה פחות בסדר היום שלי מכיוון שאני עסוק בקמפיין".

אתה נמצא במרוץ מתחילת הדרך, ואני חייב לשאול - לא מעליב אותך שלפעמים לא סופרים אותך
"ממש לא. מי שנכנס לפוליטיקה צריך עור של פיל. ברגע שהוא מערב רגש הוא הפסיד. אני עם הרבה ניסיון של הרבה מאוד שנים במערכת הפוליטית, ואחרי האישיות החזקה כל כך שפיתחתי לעצמי המושג 'להיעלב' לא נמצא אצלי בכלל על הספקטרום. אני עובד מהראש. הרגש, צריך להשאיר אותו לדברים אחרים, לא למשחק הפוליטי".

מי היועץ הסודי שלך?
"אחרי הרבה נסיונות לגייס ולהכיר יועצים ראויים הגעתי למסקנה שהיועץ הכי טוב שלי הוא אני בעצמי. אני נותן לעצמי את התשובות הכי טובות ומקבל בגללן החלטות מאוד טובות. יש לי הרבה חברים טובים שרוצים בטובתי ואני מתייעץ איתם לפעמים, אבל את ההתייעצויות המשמעותיות אני עושה עם עצמי".

מי מנהיג בעיניך?
"דונלד טראמפ, שהוכיח שמי שהולך עם האמת שלו מנצח".

היעד הבא: אנטארקטיקה

אתה אדם רגשן?
"כן, אבל אני נותן לרגש להתפרץ רק במקומות מסוימים. למשל במה שקשור לנויה בתי, שם כל הרגש נמצא ובא לידי ביטוי. ואם אני רואה שעושים עוול לאנשים חלשים, שם הרגש יוצא החוצה".

יעד מפתיע שהיית יוצא אליו?
"אנטארקטיקה. יעד של חופש אמיתי והגשמת עוד יעד שהצבתי לעצמי".

לסיום, מנהיג שהיית רוצה לשבת איתו לבירה?"מנחם בגין. אני מעריץ אותו ואת המנהיגות שלו. הייתי רוצה לקבל ממנו כמה טיפים, אולי איך אוכל לשחזר את מהפך 77' בירושלים".