ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

חיזוקים משמעותיים לליאון הערב (ד'): ראש העירייה ניר ברקת והבית היהודי הודיעו על תמיכתם במועמד בסיבוב השני. חגית משה (הבית היהודי) וליאון חתמו על הסכם בביתו של ליאון בשכונת רחביה. משה תחזיק בתיק החינוך ותקבל סגנות. 

הודעת התמיכה התקבלה בהמלצת ובברכת יו"ר המפלגה שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, שר החקלאות אורי אריאל וחברי הכנסת של הסיעה, יחד עם תמיכת רבני הציונות הדתית.

יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי בירושלים חגית משה: "ליאון הוא המועמד בעל הניסיון הניהולי והיכולת להוביל עיר כל כך גדולה, מורכבת וחשובה. משה ליאון פעל יד ביד עם הציונות הדתית במשך כל תפקידיו הציבוריים ובמועצת העיר ירושלים והוכיח במעשים כי הוא רואה ערך גדול בשותפות בין כל הציבורים בירושלים. אנו רואים ערך ואמירה בעלת משמעות בבחירה של ראש עיר ציוני דתי, חובש כיפה סרוגה לאחד התפקידים הבכירים והחשובים ביותר במדינת ישראל ונפעל בכל כוחנו כדי שיבחר בבחירות בשבוע הבא".

״אני מאמין שבחירה במשה ליאון בסיבוב השני היא בחירה בטובתה של ירושלים ולכן החלטתי לתמוך בו", אמר ראש העירייה ניר ברקת, "למשה ליאון יש את היכולת להוביל את העיר למען כל תושביה. עם משה ליאון ירושלים תצליח. מהיכרותי הקרובה עם שני המועמדים ועבודתי עם שניהם, אין לי ספק שמשה ליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים.

"לאחר שיחות רבות עם משה, בהן הוא הציג את דרכו ואת התכניות להובלת העיר, השתכנעתי שבכוונתו להוביל את ירושלים מתוך שילוב ושיח עם כל המגזרים וכולם יהיו שווים בפניו, כך שיהיה בכך המשך לדרך שבה הובלתי את ירושלים בעשור האחרון".

משה ליאון: "אני מודה לניר על תמיכתו. היא יקרה במיוחד בעיניי.  בכוונתי להמשיך ולהוביל את ירושלים כעיר אחת, מאוחדת, בה יש מקום לכל אדם ולכל מגזר, ללא הבדל - כפי שעשה ניר בהצלחה. תמיד הייתי בעד אחדות ובעד  שיח מאחד. אני מתכוון להקים קואליציה רחבה ויציבה, שתהיה מבוססת על קווי היסוד של קואליציית ברקת תוך שמירה על הסטטוס קוו.

"אני מאמין שבראיית האחר וצרכיו, קיום שיח מתמיד בכבוד הדדי והבנה, נוכל לפעול ביחד להמשך פיתוחה של ירושלים ולמתן מענה לצרכים של כולם".

מהתעוררות נמסר בתגובה לחתימת הבית היהודי עם ליאון: "אין לנו ספק שבוחרי הציונות הדתית בירושלים יצביעו על פי רצונם, על פי מה שטוב להם ועל פי מה שטוב לירושלים. לא על פי הסכמים ודילים של פוליטיקאים שלאוו דווקא דואגים לציונות הדתית בירושלים. יש בית אחד, אמיתי, מחבר, לציונות הדתית בירושלים  ולכן בעוד חמישה ימים הציונות הדתית תצביע עופר ברקוביץ".