ברקוביץ וההודעות בקבוצת הווטסאפ. צילומים: יחצ, צילום מסך

הצד המכוער של מערכת הבחירות: הקרב על דעת הקהל, 48 שעות לפני פתיחת הקלפיות בפעם השנייה טומן בחובו שימוש באמצעים פסולים. לידי מיינט ירושלים נודע כי פעיליו של משה ליאון, הקימו סיירת השחתה שמסתובבת ברחבי העיר ומחבלת בשלטים של עופר ברקוביץ התלויים בשכונות. 

קבוצת הווטסאפ נקראת ״צוות מטה בחירות ירושלים״ ותמונת הפרופיל שלה היא תמונתו של ליאון. בדיונים שמתקיימים בקבוצה העלו הפעילים מספר תמונות בה הם נראים כשאר הם מסירים את שלטי הפרסום שנתלו על גבי לוחות מודעות עירוניים מטעמו של ברקוביץ ברחובות.

״חברים תבדקו בשכונות, בהר חומה עשו עבודה יסודית, עברו לוח לוח״ נתן הוראה אחד הפעילים בזמן שפעיל אחר אישר: ״רחוב החלוץ נקי לגמרי מעופר ברקוביץ בהמשך אנקה עוד אזורים בבית הכרם״.

קבוצת הווטסאפ בה מדווחים הפעילים על מיקומי השלטים | צילום מסך: mynet


מתנועת התעוררות נמסר בתגובה: "השחתת השלטים עם תמונתו של עופר ברקוביץ ע"י אנשי מטה ליאון הינה התנהגות בריונית ואלימה המזהמת את רחובות ירושלים. אנו מקווים כי משטרת ירושלים תחקור את המעשה הבזוי ותמצה את הדין עם העבריינים העומדים מאחורי ההשחתה. יש גם דרך נקייה לנצח וזו דרכה של התעוררות, שאנשיה אף מגיעים לנקות את הזוהמה ברחובות מכיוון שאחד הנושאים המרכזיים שחרטה התנועה על דגלה הוא להפוך את ירושלים לעיר נקייה״.

ממטה משה ליאון נמסר: ״חלק מפעילי מטה משה ליאון, חשים לאחרונה חוסר אונים לנוכח הצפצוף הבוטה של מטה ברקוביץ על החוק ונוכח מסע ההשחרה הבלתי חוקי שנעשה, שמולו, אין פוצה ואין עוצר. כל דאלים גבר, ובריונים מכסים את המרחב הציבורי בדברי הסתה בניגוד לחוק! מדי לילה פושטים אנשי ברקוביץ, מטנפים את העיר ותולים במרחב הציבורי שילוט אסור על פי חוק, הן מעצם תלייתו והן מעצם הסתרת זהות המפרסם על פי חוק. חלק מצעירים מסורים ומחויבים אלו, לא היה מסוגל, ככל הנראה, להבליג והיו מי מהם שלקחו יוזמה והחלו להסיר מהמרחב הציבורי את השילוט הבלתי חוקי של ברקוביץ, דבר שהיה צפוי שיעשו זרועות האכיפה (שאינם ממלאים את חובתם, משום מה!!!) הדבר נעשה למרות הנחיית מנהלי המטה ומנהלי הקמפיין להבליג. הנהלת המטה תמשיך לבקש מכל פעילי המטה הבלגה, למרות שהצד השני פורע חוק על כל גבעה רמה ותחת כל עץ רענן, ואין עוצר ואין מונע!״.