02:45: לאחר פרסום תוצאות הקלפיות דייטש הגיע למטה בבנייני האומה. דייטש: "למרות שכל הגרפים מראים שאנחנו לא ניצחנו. כמה מחמם את הלב במקום שבו יושבים אלפי אנשים. איזה אנרגיות. עשינו את ההשתדלות בצורה היפה והנקייה ביותר.

"התנהגנו בצורה מופתית. מאוד לא נעים להיות כאן ולא להיות בצד המנצח. תארו לעצמכם כמה זה היה נחמד לעמוד הלילה ולומר 'כן עלינו לסיבוב השני' כנראה שמשמיים רצו אחרת".

01:23: בעוד שכלל המועמדים נמצאים במטה שלהם, יוסי דייטש טרם הגיע למטה בבנייני האומה.

האולם בבניני האומה מלא עד אפס מקום. בחוץ מתגודדים עוד אלפי תומכים שמנסים לפרוץ למתחם. 

כחצי שעה לאחר סגירת הקלפיות, יוסי דיייטש מכונס יחדיו עם המקורבים ויגיע בסביבות השעה 23:00 לאולם בבניני האומה, בו נמצאים כבר מאות פעילים.

המטה של דייטש. צילום: לירן תמרי

שעות ספורות לסגירת הקלפיות ובמטה המרכזי של דייטש מרכזים מאמצים אחרונים. רגע לפני שיצא מהמטה בגבעה הצרפתית לאחר הערכת מצב מסר: "אני לוקח בסיבוב ראשון. אף מועמד לא רוצה סיבוב שני. אלפי פעילים של אגודת ישראל נמצאים בשטח ונוהגים בדרך ארץ. אין פעיל אחד שהתנהג באלימות. חוויתי גם, באופן אישי מקרה אלימות, אבל אני מעדיף לא לדבר על זה היום".

דייטש. צילום: יואב דודקביץ'

במטה המתפרש על 1,500 מטר מרובע פועלים כל העת, 400 מתנדבים. המטה מחולק לפי שכונות, שבכל חדר מטלפנים המתנדבים לקהל הבוחרים הרלוונטי באותה שכונה.

בכניסה למטה הוצבו מספר מאבטחים המוודאים שרק פעילי המטה נכנסים, המטה הפך לאזור סטרילי כבר משעות הבוקר והכניסה אליו מתבצעת באמצעות תג.

לקלפי הנמצאת במרחק פסיעה מביתו הגיעו הבוקר המועמד לראשות עיריית ירושלים, יוסי דייטש כשהוא מלווה ברעייתו שושנה כששניהם צועדים ברגל לצד עשרות פעילים.לפני כניסתו  לקלפי הודה דייטש לעשרות הפעילים ואף הקדיש מספר שניות לילד צעיר שהגיע במיוחד על מנת לאחל לו הצלחה בהמשך הדרך.

״היום הזה מרגש מאוד עבורי ומכונן וחשוב מאין כמוהו עבור תושבי ירושלים כולם. את היום אני מעבירה עם ילדינו ונכדינו ובתפילות להצלחת בעלי. בעזרת השם נעשה ונצליח״.


יוסי דייטש ורעייתו מגיעים לקלפי. צילום: לירן תמרי
בסיום ההצבעה יחד עם אשתו, מסר דייטש ״אני קורא לכל תושבי ירושלים, צאו להצביע זה היום בו תוכלו להשפיע איך תראה ירושלים ב-5 שנים הקרובות. אני מאמין ומרגיש שבכל מסע הבחירות הצלחתי במשהו לשנות את השיח החברתי, להוביל שיח מסוג שונה. אני מציע אלטרנטיבה טובה ויפה לאיך שירושלים תיראה״.

צילום: לירן תמרי

עוד אמר: ״זהו יום גדול, בתום מסע מדהים של חודשים רבים. הובלנו שיח שונה וסובלני בכל מערכת הבחירות הזו. צאו להצביע, תנו לי את הכוח ובעזרת השם אהיה ראש העיר של כולכם״.

זריקת עידוד בשכונה החילונית

יוסי דייטש הגיע לפני שעה קלה לקלפי ברחוב דרך חברון ושוחח עם קהל המצביעים. למייינט ירושלים מסר: "אני קורא לתושבים - צאו להצביע אנחנו בשעות גורליות צריך 5 דקות ללכת לקלפי, אני יהיה שם בחמש השנים הקרובות בעירייה. לא האמנתי שאצליח לסחוף אחרי חילונים. אני שואל את עצמי בסיום המסע למה לא התחלתי הרבה לפני כן את. אם הייתי מתחיל חודש חודשיים לפני היינו בשיח אחר לגמרי במערכת הבחירות הזו".

דייטש בנחאלות. עם לנג, יו"ר המינהל הקהילתי לב העיר. צילום: לירן תמרי

דייטש. צילום: לירן תמרי

צילום: לירן תמרי