ליאון וברקוביץ. צילום: יואב דודקביץ׳

שבוע לסיבוב השני: ביום שלישי הבא, ה - 13 בנובמבר 2018 יצעדו תושבי ירושלים לקלפיות בפעם השנייה, ויבחרו -  עופר ברקוביץ או משה ליאון, אחד מהם יעמוד בראשות העירייה בחמש השנים הקרובות.

עד הרגע האחרון, ה״מאני טיים״, שניהם מתמקדים כצפוי בסגירת דילים והרכבת קואליציות. אמש הודיעה סיעת 'מאוחדים' בראשות אריה קינג כי הם תומכים במשה ליאון, זאת אחרי שתמכו בסיבוב הראשון במועמדותו של יוסי דייטש.

"סיעת מאוחדים המייצגת את החזית התורנית הלאומית החליטה אמש (שני) לאחר התייעצות עם רבני הסיעה לתמוך במשה ליאון מבניה ובוניה של הציונות הדתית ולפעול לבחירתו לראשות העיר ולקרוא לאלפי מצביעיה לבחור ביום שלישי הבא במשה ליאון כראש העיר הבא של ירושלים. רק אדם שילדיו מתחנכים במוסדות הציונות הדתית ראוי לייצג נאמנה את הציבור הדתי לאומי", נמסר בהודעה הסיעה.

לאחר חתימת ההסכם, בכירים בבית היהודי טענו כי ככל הנראה כבר ביממה הקרובה צפוי להיחתם הסכם בין חגית משה לעופר ברקוביץ. משה וברקוביץ ניהלו קרב תקשורתי לאורך מערכת הבחירות, אך בשבוע האחרון נרשמה התקרבות בין השניים לאור פיצוץ במו"מ בין הראשונה למשה ליאון. אמש נחשף ב"מיינט ירושלים", כי עופר ברקוביץ הגיע לפגישה חשאית במרכז שפירא, שם נועד עם הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית.

חגית משה. צילום: באדיבות הבית היהודי

כשברור שדגל התורה וש"ס תומכות במשה ליאון, נשאלת השאלה במי תתמוך אגודת ישראל, שהריצה בסיבוב הראשון את יוסי דייטש. ראשי אגודת ישראל נוטים לתמוך בליאון ובימים האחרונים דייטש וליאון ישבו לשיחות מו"מ. גם אם יחליטו קברניטי המפלגה לתמוך בליאון, אגודת ישראל לא תצביע כמקשה אחת עבורו. הסיבה: פעילים מרכזיים למען יוסי דייטש הודיעו כי יתקשו להצביע לליאון, ובימים האחרונים מתנהל מעין קמפיין רשתות אותו הפיצו פעילים שונים הקורא לא להצביע לליאון.

עופר ברקוביץ לא טומן ידו בצלחת, ובימים האחרונים מנהל שיחות עם כלל פלגי אגודת ישראל, מתוך מטרה לסגור לפחות עם חלק מהם תמיכה שקטה. האם הוא הצליח נדע רק בעוד שבוע. בינתיים, נהנה ברקוביץ׳ מתמיכה רחבה של אנשי ימין בולטים, שקראו אמש לציבור הרחב להצביע עבורו

בתוך כך אמש (שני) הופצו ברשתות החברתיות סיסמאות המתנגדות לאפשרות של תמיכה של דייטש במשה ליאון. סיסמת הבחירות של דייטש ״ירושלמי בנשמה״ מוצגת בתמונה שמופצת בשעות האחרונות לצד הכיתוב ״לא בוחר ליאון״. גורם המעורה בפרטים אמר למיינט ירושלים נודע כי המודעה מופצת על ידי פעילים חסידיים במטה דייטש. בתוך כך אמש פורסם מכתב עליו חתומים עשרות פעילים חברתיים ויזמים ירושלמים, הקוראים ליוסי דייטש להביע תמיכה במועמדותו של ברקוביץ׳ לראשות העירייה.

המודעות שהופצו ע״י פעיליו של דייטש