עזי נגר. "אנחנו לא נגד הדת"

אומרים לא ל'חרדיזציה' בגילה: תנועה פוליטית חדשה בשם ש.י.ח (שכונות ירושלמיות חילוניות) הודיעה כי תתמודד בבחירות למועצת העירייה. מי שיעמוד בראשה הוא עזי נגר, ממייסדי המינהל הקהילתי בגילה.

גורמים בתנועה סיפרו כי המטרה היא לפעול להפסקת כרסום הסטטוס קוו בעיר ולמניעת כפייה דתית, או כפי שהם מכנים 'חרדיזציה' של שכונות חילוניות בירושלים. "אנחנו לא נגד הדת", הסביר נגר, "אבל כן נגד חרדיזציה המנסה לכפות עלינו התנהלות דתית במרחב הציבורי, כמו שירי שבת הנשמעים באמצעות רמקולים המוצבים בניגוד לחוק ברחבי גילה והטרדות של אזרחים במרחב הציבורי. אנחנו אומרים עד כאן", סיכם.

אלדד ולא זהו: אלי לוי, הבעלים לשעבר של מסעדת 'אלדד וזהו', הודיע כי יצטרף לרשימתו של סלמן. "עבדנו יחד בזמן שאבי עבד באגף לקידום עסקים", סיפר לוי. "הוא פנה אלי ולא היה צריך לשכנע אותי יותר מדי. אני מאמין שסלמן ייתן את כל כולו לעיר, וצריך לתת את הבמה לצעירים". 

לוי סגר את המסעדה, שאותה ניהל במשך 25 שנה, לפני כשנתיים, ובמשך שמונה שנים גם שימש יו"ר ועד הסוחרים של מרכז העיר. "אותי מעניין הסוחרים, ואני ארצה להחזיק בתיק העסקים. הגיע הזמן שמי שניהל הרבה זמן עסק יטפל בנושא כזה חשוב. אני מכיר את הבעיות והקשיים ויכול להיות לאוזן קשבת", סיכם.

הרכש של אבי סלמן: המועמד היחיד שהתחיל כבר את קמפיין הבחירות לא נח, ואחרי השילוט הגדול שתלה הוא מגייס לקמפיין כמנהל הקריאייטיב את אילן אמויאל, שהתפטר מתפקידו הבכיר בחברת 'הולנדיה'.

הקשר בין אמויאל לסלמן נוצר כבר במערכת הבחירות הקודמת, אז שימש אמויאל בתפקיד דומה ברשימה שהריץ סלמן למועצה יחד עם חיים אלדר, אולם חודשיים לפני הבחירות החליט סלמן לחבור שוב לצוות של ראש העירייה ניר ברקת