ברקוביץ' ועינב בר-כהן. צילום: שרון גבאי ויואב דודקביץ'

האם תנועת 'התעוררות' יפרשו מחר מהקואליציה של ברקת? חברי התנועה הודיעו על מסיבת עיתונאים שתיערך מחר (יום ב') בירושלים. חברת מועצת העיר, עינב בר-כהן רמזה בראיון שפורסם ביום שישי למיינט ירושלים כי בקרוב התנועה תפרוש מהקואליציה עם ברקת ויותירו אותו בקואליציה חרדית.

תנועת 'התעוררות' הציבה לברקת אולטימטום: חזור בך מחלקים מהותיים ממתווה השכונות בגילה ובקרית יובל ובטל את ההנחיה 'הבלתי חוקית' שלא מאפשרת לדרג המקצועי לעבוד עם כל חברי התנועה.

אמנם היא לא נקבה בתאריך אך אמרה שזה יקרה בקרוב מאוד, והוסיפה כי לא יהיה צורך בהצרחה שהם תכננו לעשות בין תיק העסקים אותו החזיקה לבין תיק המשפחות הצעירות אותו החזיק חנן רובין שהתפטר.

כזכור, המשבר בין סיעת התעוררות לברקת פרץ לפני כארבעה חודשים כאשר חברי התנועה הצביעו נגד העברת ניהול ארנה ל- 15 שנה. בתגובה ברקת מורה לדרג המקצועי שלא להיפגש איתם. היועץ המשפטי לעירייה, אלי מלכה אוסר על חברי המועצה להשתמש באולמות המועצה מחשש לשימוש פוליטי, עינב בר-כהן נאלצה לקיים כנס חשוב באולם קטן במיוחד.

בהמשך מלכה כתב מכתב לבר-כהן על כך שהיא נמצאת בניגוד עניינים ונאסר עליה לעסוק בכל הנושאים הקשורים לתיק העסקים שבראשו היא עומדת. לאחר מכן, יו"ר המחוז בהסתדרות דני בונפיל הגיע ללשכתו של עופר ברקוביץ' עם עשרות עובדים.

לפני כחודש, הגישו חברי התנועה עתירה מינהלית נגד ברקת: "בטל את ההנחיה לדרג המקצועי לא להיפגש איתנו". ברקת השיב בתגובה: "אי אפשר לכהן כחבר בקואליציה ולעתור נגד ראש העירייה".