מסיבת העיתונאים של התעוררות. צילום: ינון בן דוד

סיעת ׳התעוררות׳ פורשת מהקואלציה: במסיבת עיתונאים שכניסה היום (שלישי), הודיעו חברי הסיעה כי לאחר 4 שנים בקדנציה הנוכחית, תפרוש הסיעה מחברותה בקואלציה. בתוך כך הודיעה הסיעה כי היא תעמיד מועמד מטעמה לראשות העירייה. 

"סיעת התעוררות תמכה בניר ברקת מיום הקמתה״, אמר יו"ר תנועת התעוררות, עופר ברבקוביץ'. ״היינו שותפים בכירים בקואליציה תומכים באינטרסים הציונים והינו שומרי הסף שלהם. משהו השתנה מאבקים תקשורתיים מינויים שאינם מקצועיים. קיפאון בתחומים שהיינו צריכים. הראש של ברקת לא בעיר איבד את המחויבות לציבור בוחריו. ברקת השתנה לרעה אנחנו לא השתננו. בקדנציה הזו ובתקופה הזו ירושלים מוקרבת על מזבח הקורבנות של האינטרסים הפוליטיים שלו ברמה הארצית".

"בצער רב אבל עם תקווה גדולה, 'התעוררות' עוזבת את הקואליציה. זה מהלך קשה וכואב. ברגע האמת צריך להגיד עד כאן וזה מה שאנחנו עושים היום. דרוש לירושלים מודל אחר של מנהיגות. ירושלים של אז מלאת ייאוש חסרת תקווה.

"ירושלים היא לא ברירת מחדל - ירושלים צריכה ראש עיר במשרה מלאה. התעוררות מציבה מועמד לראשות העיר. הריצה שלי לא תהיה ריצה של איש אחד. לא מכיר דרך אחרת גם כשהקמתי את התעוררות הייתה לי תמיכה גדולה מזמינים את כל המפלגות נעבוד עם כל הסיעות בכנסת יש לנו רק אינטרס אחד ירושלים".

נשאר בקואליציה עם חרדים בלבד. ניר ברקת

גורמים בסביבתו של ברקת אמרו בתגובה כי: "זוהי שירת הברבור של תנועה שהפכה מהתעוררות להתפוררות, ומנסה לאסוף את שבריה. חבר מועצה מטעמם שהיה אחראי על מניעת עזיבת צעירים עזב את ירושלים, מחליפו נכנס לכלא על מעשה מגונה וחברה נוספת הושעתה מתיקה על ידי היועץ המשפטי עקב חשש חמור לניגוד עניינים. לא אלו הסטנדרטים שהציבור מצפה מנבחריו".

בחודשים האחרונים העניינים בין ברקת לתנועת 'התעוררות' הגיעו לשיאם. בראיון שפורסם בסוף השבוע האחרון של חברת המועצה עינב בר-כהן למיינט ירושלים, הציבה התנועה אולטימטום לברקת: "שנה את המתווה או שנפרוש מהקואליציה".

עיריית ירושלים: ״התעוררות בגדה בברקת״

בעיריית ירושלים הגיבו למסיבת העיתונאים: "מצער ומאכזב מאד לראות איך סיעה שהתחילה את הדרך עם כוונות טובות מחליטה בגלל שיקולים אישיים וקטנים לקחת חלק בקומבינה פוליטית של כחלון על גבם של תושבי ירושלים.  אלף תירוצים וניסיונות סרק להציג את פרישתם מהקואליציה כמהלך ערכי לא יכסו על הבושה בהחלטתם לדון עם כחלון על קבלת תקציבים לא לירושלים, אלא לקמפיין הבחירות של התעוררות. כל זאת בתמורה לבגידה במאבק הצודק שמוביל ברקת להפסקת הקיפוח של הירושלמים על ידי כחלון והאוצר. ראש העיר והנהלת העיר ימשיכו בעשייה ובמהפכה האדירה שעברה ירושלים בשנים האחרונות כעיר צומחת, פתוחה וסובלנית שצעירים וכל הציבורים בעיר רואים בה את ביתם"