משי־זהב. לא שולל את ההצעה. צילום: שלומי כהן

האם יהודה משי־זהב יתמודד על תפקיד ראש עיריית ירושלים? למיינט ירושלים נודע כי גורמים המעורים בפוליטיקה בזירה הארצית פנו לאחרונה ליו"ר ארגון זק"א בהצעה להתמודד לתפקיד ראש עיריית ירושלים או להצטרף לרשימה שתתמודד במסגרת הבחירות לעירייה שיתקיימו בעוד כשנה. גורם המעורה בפרטים סיפר השבוע שאחת ההצעות הגיעה מגורם המקורב לראש העירייה ניר ברקת.

לדברי המקורב, משי־זהב נתפס כמי שהצליח לפצח את הגנטיקה של הציבוריות הישראלית החילונית והדתית, הוא אהוד על כולם וביכולתו לאחד את כלל תושבי העיר לניהול חיים משותפים בה. לדברי הגורם, ההצעה למשי־זהב באה לאור ההערכה שבאפשרותו לזכות בתמיכת חילונים, חרדים ודתיים, שמהווים כ־60 אחוז מתושבי ירושלים. 

"למרות שהוא חי כחרדי ולבוש בבגדים חסידיים - החילונים לא יפחדו ממנו כמו שפחדו ממאיר פרוש", מסביר הגורם. "הוא מאוד ליברלי ביחס לאורח חיים של האחר, שני בניו משרתים בצה"ל. לדעתו המרחב הציבורי והעירייה שייכים לכולם ולכן הוא יכול להסתדר עם אנשי מרצ, 'התעוררות' וכמובן עם החרדים".

משי־זהב עצמו התייחס השבוע להצעה והדגיש שעוד שום דבר לא הוחלט. "אני לא מפחד מעשיה ציבורית, אבל עוד לא החלטתי לאן פני מועדות", אמר. "אם אתמודד זה לא יהיה על ה'טיקט' של הנציג החרדי או כמייצג המגזר. בסיעות החרדיות בעירייה מאמינים שהעיר שייכת להם והדיון הוא כל הזמן על מי יהיה בראש. אני מאמין בכך שלירושלים אין ראש אחד. העיר שייכת לתושבים – לחילונים, לחרדים  ולערבים. האג'נדה שלי היא שכל תושב בעיר צריך להרגיש נוח בסביבת מגוריו, בלי כפייה ובלי מלחמות".

ועדיין יש לך מחויבויות למגזר כלשהו?
"אם כבר השתייכות אז זה למגזר הכללי. אני מעורב בחברה הישראלית, יש לי שני ילדים בשירות קרבי. 28 שנות פעילות וניהול בזק"א הוכיחו לי שאפשר לנהל מערכת ששייכת לכלל החלקים בחברה הישראלית".