צביקה צ'רניחובסקי. צילום: רפי קוץ

כוח צביקה חוזר?

צביקה צ'רניחובסקי, לשעבר מנכ"ל החברה למתנ"סים, שוקל להריץ בבחירות הקרובות רשימה עצמאית למועצת העירייה. צ'רניחובסקי היה אחד האנשים ששכנעו את ברקת ללכת לפוליטיקה המקומית, אלא שאז הגיע סכסוך עם ראש העירייה. בבחירות שעברו תמך צ'רניחובסקי במשה ליאון ולאחריהן לקח צעד אחורה. "בראש הרשימה שלי מגיע הניקיון", הוא מצהיר השבוע.

צביקה הלפרין. צילום: שאול גולן

עסקי האוויר של הלפרין

חבר מועצת העירייה יעקב הלפרין לקח הפוגה מישיבת המועצה שהתקיימה בחמישי שעבר ויצא מבניין 6 לשאוף מעט אוויר. אך כשהוא ניסה לחזור לבניין הוא נתקל במאבטחי העירייה שקיבלו הוראה לא להכניס אף אדם לבניין. הבעיה: המאבטחים לא זיהו את חבר המועצה ולא הכירו את שמו, אף שהוא מכהן במועצת העירייה קרוב לעשור. "יש כאן אחד בשם, איך קוראים לך?" שאל המאבטח הנבוך שוב את הלפרין. "יעקב הלפרין", ענה חבר המועצה הוותיק. לבסוף הוא קיבל אישור להיכנס והסאגה נגמרה. 

שובו של השחף

שי שחף, מי שהיה הדובר של חבר מועצת העירייה דב קלמנוביץ' במשך שלוש שנים, החל השבוע לעבוד עם 'התעוררות'. שחף יהיה אחראי ליחצן את התנועה בתקשורת הארצית, ויעבוד לצד אריק בן שמעון ואסי טלמון, שמדבררים את 'התעוררות' במגזר הציוני־דתי, ואודליה אזולאי, שעוסקת בכך ברמה המקומית.

המצעיר של השכונות

יועץ נוסף התמנה לאחרונה לצוות של ראש העירייה ניר ברקת - שחף לוי. הוא ינהל את הפרויקט 'שכונה צעירה'. מדובר במיזם שעוסק בהפיכת שכונות בירושלים לאטרקטיביות יותר לצעירים.