מאיר תורג'מן במסיבת העיתונאים. צילום: ינון בן דוד

במסיבת העיתונאים של מאיר תורג'מן, סגן ראש העירייה ומ"מ ראש העירייה היום (יום ב') מבקש את עזרת חברי הכנסת והשרים על מנת למצוא פתרון לתקציב ראוי לעיר הבירה של מדינת ישראל. אך למרות הנאום לא נאמרה שום אמירה קונקרטית כיצד יפעל תורג'מן בנוגע בקשר לתקציב.

"במשך שנתיים החזקתי את תיק המנהלים הקהילתיים ובשנתיים האחרונות אני מחזיק את תיק תכנון ובנייה ואנחנו יוצאים בכל תרועה רועמת שלנו הירושלמים נמאס בכל הקשור לתקציב. במשך 64 שנותיי בעיר אף פעם לא היה פשוט מהבחינה הביטחונית. יש אוכלוסיה מעורבת יהודים וערבים דתיים וחילונים ויחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהתנופה. ירושלים הפכה לבירת התרבות הבלתי מעורערת של בירת ישראל עם מאות מבקרים", אמר.

תורג'מן המשיך ודיבר על מצב החינוך, הדיור והעסקים בירושלים: "יש שיפור בחינוך בגנים הציבוריים אך לא מספיק הסטודנטים שמגיעים ללמוד בירושלים לא נשארים פה. יש מחסור בדירות והעסקים עכשיו מתפתחים אך כל זאת לא מספיק ללא סיוע של ממשלת ישראל. ממשלת ישראל מחויבת ומחיבת להעניק פטורים מארנונה בסכום של 700 מיליון שקלים זו לא העירייה זו החלטת ממשלה.

"עיריית ירושלים מבקשת תקציב של מיליארד שקלים. כולם נושאים עיניים לעיר הקודש אבל אין להם משמעות. ירושלים איננה עוד עיר במדינת ישראל מורכבות האוכלוסייה שדורשת מענה שונה, כמות התושבים מתחת לקו העוני לא דומה לאף עיר אחרת. מפלגת הליכוד שבה אני חבר, מרגישה שהממשלה אינה עושה די לסייע לעיר ירושלים".

על השביתה שערך ברקת על מנת להשיג תקציב גבוה יותר בשנה שעברה הסביר: "כיום אני עומד בהנהלת העירייה ואני מתנגד לשביתות. שנה שעברה לא הצטרפתי אליה כי אני מאמין במשא ומתן, ושאפשר להגיע לפתרונות בדרכים יצירתיות אני קורא לכל חברי הכנסת להתאחד סביב ירושלים. שימו את המחלוקת בצד, עיני כל העולם נשואות לאחדות ולפתוחה של העיר ירושלים. אני רוצה שהשוכרים ילכו בראש מורם שיגידו כיף שיש לי עסק בירושלים.

"הנהלת העיר נדרשים לנהל את העיר הזו ללא משאבים, אך זה לא יתאפשר ללא תמיכה של ממשלת ישראל והעומד בראשה. זה בלתי אפשרי. הפעם אני מאיר תורג'מן החלטתי למצוא פתרון. אנחנו  כירושלמים לא חוששים לעמוד באתגרים ועם זאת מצליחה לייצר הצלחות מקומות תעסוקה בניה. בשבוע שעבר ידיעות פרסם סקר שירושלים יש הכי הרבה התחלות בניה ואני גאה על כך. מכאן בהתרגשות גדולה מאוד את התקציב שמגיע לה כדי לקדם ולפתח את העיר. ירושלים לא תהיה עצם בגרונה של ממשלת ישראל. אני מאמין בהידברות ללא מאבקים וללא שביתות באופן מכובד. אני ואבי מויאל פנינו לשרים ולחברי הכנסת שלא יפקירו את ירושלים".

במסיבת העיתונאים נכחו בנוסף לעיתונאים חברי מרכז הליכוד ממרכז מורשת בגין.