המועמדים המובילים לראשות עיריית ירושלים. צילום: דנה קופל

יממה בלבד לפני הבחירות לראשות עיריית ירושלים, במטות ארבעת המועמדים המובילים כוססים ציפורניים לקראת רגע האמת. המטות היו פעילים כל הלילה (ב') ומאות פעילים הודרכו לקראת הערב המכריע. 

מטה ליאון

במטה הבחירות של משה ליאון ברחוב הפרסה בתלפיות, נערכים ליום הבוחר בדריכות שיא, 1,700 עובדים, חרדים וחילונים, שיתפעלו את מערך יום הבחירות, מקבלים תדריך אחרון לפני רגע האמת. המסר המרכזי: מנצחים בסיבוב הראשון. התחושות באוויר הם טובות, ראשי המטה בטוחים כי ביום שלישי בערב הם יברכו על המוגמר כשליאון יכבוש את הלשכה הנחשקת בקומה 6 בספרא.


ההכנות במטה ליאון אמש. צילום: רועי אלמן

ההכנות במטה ליאון אמש. צילום: רועי אלמןמטה ברקוביץ׳

למטה הבחירות של עופר ברקוביץ אנחנו מגיעים בשעת ערב מאוחרת, סביב השולחנות יושבים הטלפנים, קצת יותר מ-24 שעות לפתיחת הקלפיות מתחולל קרב על כל קול. זה הכל או כלום. בצד החדר לצד הפעילים יושב עופר ברקוביץ, לוקח חלק במאמצים של הרגע האחרון. גם הוא מבין, זה הקרב של חייו. ביום הבחירות יצאו מאות פעילים של התעוררות כדי לשנע את המצביעים לקלפיות. היעד: 100,000 קולות, ניצחון בסיבוב ראשון.

ההכנות במטה ברקוביץ' אמש. צילום: רועי אלמן

ההכנות במטה ברקוביץ' אמש. צילום: רועי אלמן

מטה אלקין

11 בלילה: מטה הבחירות של השר זאב אלקין בקניון רמות בירושלים. רגע לפני סיום הפעילות יושבים הפעילים לארוחת ערב חפוזה, בצד החדר עומד השר אלקין נוטל את ידיו רגע לפני שיתיישב לאכול פיתה עם פלחי פסטרמה ריחנית. התרחישים הפוליטים הקודרים על חיזוק למשה ליאון על חשבון אלקין לא משפיעה על הפעילים שמבטיחים מלחמה על ליבו של כל מצביע. 1500 מתנדבים יאיישו שורה של תפקידים ביום הבוחר, ובסביבתו של אלקין אופטימיים מתמיד.

ההכנות במטה אלקין אמש. צילום: רועי אלמן

ההכנות במטה אלקין אמש. צילום: רועי אלמן

ההכנות במטה אלקין אמש. צילום: רועי אלמן
מטה דייטש

דקות לאחר חצות הלילה אנו נוחתים בדלת מטה הבחירות של המועמד החרדי יוסי דייטש בשכונת הגבעה הצרפתית. אנחנו מוכנסים אחר כבוד לקומפלקס ענק המשתרך על פני עשרות מטרים, כל קהילה זוכה למתחם משלה. הפעילים, מסתבר, מכינים את חומרי ההסברה למחר, שעת האפס. בעוד שעות ספורות הם כבר ישובו לפעילות. מאות מתנדבים בשעה כה מאוחרת, כאילו מדובר בשעת בין הערביים. בסביבתו של דייטש מתפעלים מערך של אלפי מתנדבים שילחמו על כל קול. האם מחכה לנו הפתעה, נדע בעוד 24 שעות.

ההכנות במטה דייטש אמש. צילום: רועי אלמן

ההכנות במטה דייטש אמש. צילום: רועי אלמן

848 קלפיות ישמשו את מאות אלפי המצביעים. אמש (א') הגיעו מזכירי הקלפיות למטה המרכזי שהוקם בבית הספר זיו בבית הכרם, כדי לאסוף את הערכות המיוחדות שישמשו אותם ביום הבוחר, וכדי להשתתף בהדרכה אחרונה. בצד, מסדרים עובדי המטה את לוחות ופתקי ההצבעה, כשכולם עם היד על הדופק, בעוד 36 שעות, עיני הכל ישאו כלפיהם.

* יש לציין כי על ראשות העיר מתמודד גם עו"ד אבי סלמן, יועצו לשעבר של ראש העירייה ניר ברקת, העומד בראש רשימת 'אני ירושלים'. הסקרים מנבאים לסלמן אחוזי הצבעה בודדים בלבד.