פלר חסון נחום וברקת. צילום: מהפייסבוק ורפי קוץ

האם סיעת ירושלמים עומדת לחזור חזרה אל הקואלציה של ברקת ולשמש כ״עלה תאנה״ לקואליציה החרדית? כבר מהבוקר (יום א') מתקיימים מגעים מתקדמים בין סיעת 'ירושלמים' לבין ראש העירייה ניר ברקת על חזרת הסיעה לקואליציה. כפי שדיווחנו על כך רק לאחרונה בתמורה לחזרתם, ברקת הציע ל'ירושלמים' את כל התיקים שהחזיקה 'התעוררות' כולל משרת סגן העירייה בשכר שהיה שייך לברקוביץ' עד לפרישת התעוררות לאופוזיציה, אולם בירושלמים התמהמהו וחששו כי מהלך כזה יצייר אותם כמי שהצילו את ברקת מקואליציה חרדית. כרגע המשא ומתן 'תקוע' בעיקר על ניסוחים.

מצבם של הסיעה בסקרים, כולל הסקר האחרון שהזמינה 'התעוררות' לפיהם הם לא עוברים את אחוז החסימה, דחף אותם חזרה אל שולחן המשא ומתן. בשלב זה אין עוד הסכמות אבל גורמים פוליטיים מעריכים כי היום הצדדים יחתמו על ההסכם.

באופוזיציה המהלך לא התקבל יפה. מתנועת 'התעוררות' נמסר: "אם יש ממש בשמועות שירושלמים חוברים לקואליציה של ברקת, הרי שמדובר בצעד פסול, תמוה ולא אחראי.

"הצטרפות לקואליציה שמקדמת את הסכם החלוקה, שלוקחת את תושבי ירושלים כבני ערובה לטובת צרכים פוליטיים, בעלת סדרי עדיפויות כושלים ולא נכונים כלפי הציבור הירושלמי, על ידי סיעה שמתיימרת להיות ערכית ובעלת עקרונות היא סכין בגב של ציבור ירושלמי גדול שרוצה מחנה ציוני גדול ואלטרנטיבה. אנו מקווים שהכל שמועות ושירושלמים יישארו שותפים לבניית האלטרנטיבה ולא יהפכו לעלה תאנה שמכשיר את השרץ".

גם חברת מועצת העיר, לורה ורטון אמרה: "הזיגזוג של ירושלמים פשוט מביך. להיכנס לקואליציה, לצאת, לחזור - כנראה בדיוק בזמן לשביתה השנתית שניר יוזם? אולי הם מקבלים הנחיות מגבוה, מאותם גורמים בכולנו שהתנגדו לכל החקיקה המטורפת ואז הצביעו בעדה, שמגנים את השחיתות בממשלה ונהנים ממנה.

"אם המפלגה היתה דורשת ממני צעד כזה, נגד מצפוני, הייתי מתפטרת ואני קוראת לכולם לעשות זאת, למי שרוצה לשמור על שמו הטוב".