חסן-נחום וברקת. צילום: ג'קי לוי

אחרי כמעט שנה באופוזיציה סיעת "ירושלמים" חוזרת לקואליציה של ברקת. ראש העירייה וסיעת "ירושלמים", בראשות חברת מועצת העיר פלר חסן-נחום, חתמו היום (יום ב') על כניסת הסיעה לקואליציה העירונית בעיריית ירושלים. חסן נחום, תמונה לסגנית ראש העירייה וסיעת 'ירושלמים' תקבל את תיק התרבות, בריאות הציבור, משנה לחינוך ואחריות על הגיל הרך, תחבורה, משפחות צעירות וסטודנטים.

הפוסט שפרסמו ירושלמים, לפני חודש. צילום מסך: פייסבוק

בשלב זה עדין אין החלטה כיצד תבוצע חלוקת התיקים והיא תבוצע על פי חלוקה פנימית שתוחלט בין נציגי הסיעה. הוועדות בראשן יעמדו נציגי סיעת ירושלמים הנן: תמיכות, תרבות, בריאות הציבור, תחבורה, צעירים וסטודנטים. 

בהודעה משותפת שהוציאו הצדדים נכתב כי בין הצדדים סוכם כי 'ירושלמים' יובילו ויקדמו ביחד עם ברקת את פיתוחן ושדרוגן של השכונות בעלות האופי הפלורליסטי. הסיעה תוביל צוות חשיבה בשיתוף עם תושבי אותן שכונות, במטרה למפות את הצרכים הקיימים בשכונה, ולגבש רעיונות ויוזמות שיבואו לידי ביטוי בתכניות העבודה העירוניות לשנה הקרובה. 

העבודה תעשה בשיתוף המנהלים הקהילתיים השונים שמכירים את צרכי התושבים. עוד סוכם, כי ראש העירייה יפעל יחד עם נציגי הסיעה במטרה להרחיב משמעותית את הפעילות התרבותית במינהלים הקהילתיים ככלל, ובשכונות הפלורליסטיות בפרט, לרבות פעילויות בסופי שבוע, בדגש על משפחות צעירות ובמסגרת הסטטוס קוו, דבר שיבוא לידי ביטוי בתוכניות העבודה לשנה הקרובה. במקרים בהם יתעורר קונפליקט בנושאי דת וסטטוס קוו יתאפשר לחברי הסיעה לנהוג על פי צו מצפונם ובתנאי שהדבר יתואם עם ראש העיר.

נוסף על כך, הוחלט כי נציגי הסיעה יובילו ויקדמו את הנושאים הבאים ביחד עם ראש העירייה: פתרון לסוגיית שטחי הכנסיות בירושלים, סוגיה אותה יהודה גרינפלד גילת ואיתי גוטלר מלווים כבר תקופה ארוכה, קידום פרויקט להשכרת אופניים בירושלים, שיפוץ מבני חינוך בשכונות הפלורליסטיות, בחינת יוזמות למתחמי דיור לעובדי הייטק ובחינת חלופות לפתרון למערך הסעות תלמידים.

חותמים על ההסכם. צילום: ג'קי לוי

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין: "אני מברך את סיעת ירושלמים על חזרתם לקואליציה העירונית, מקומם הנכון והטבעי כדי להשפיע, לשנות ולקדם את ירושלים הוא מתוך הקואליציה. בחודשים האחרונים התייעצתי עם חברי הסיעה בנוגע לקידום הקהילות הפלורליסטיות בעיר, כמו גם בנושאי ההסדרה שהגענו לגבי פאב המפלצת, מיזם   car2goשהחל ביוזמתם, פרויקט השכרת האופניים ברחבי העיר וסוגיית קרקעות הכנסייה. הסיעה תחזיק בתיקים ותפקידים חשובים ומשמעותיים לעתידה של העיר ואני בטוח שנפעל יחד בשותפות מלאה למען עתידה של ירושלים ולמען חיים משותפים בירושלים של כלל המגזרים בשיח ובהסכמות".

יו"ר סיעת "ירושלים" פלר חסן-נחום הוסיפה: "נייצג בקואליציה את האוכלוסייה החילונית, המסורתית והדתית-לאומית בעיר. הצטרפותנו כעת היא חשובה בכדי שנוכל להשפיע על התקציב העירוני לשנת 2018, ולקדם במסגרתו את האינטרסים של הציבור הכללי אותו אנו מייצגים. נפעל לשמור על האופי הפלורליסטי של שכונות שונות בעיר, נקדם מגוון רחב של אירועי תרבות בשבתות במסגרת הסטטוס קוו. בכוונתי לגבש תוך זמן קצר עם המנהלים הקהילתיים תכניות מפורטות ליישום המהלך, ולייצר אפשרויות בילוי ואירועי תרבות בשכונות הפלורליסטיות, שמתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות המתגוררות בעיר".