איתי גוטלר. צילום: יער פליקסברוט

חבר המועצה איתי גוטלר שחרר בתחילת השבוע אנחת רווחה, לאחר שרשם ניצחון בבחירות לתפקיד מזכיר מחוז ירושלים של סניף מפלגת העבודה. אלא שמדובר בשמחה זמנית בלבד - כבר בעוד מספר חודשים יתקיימו בחירות חדשות לאותו תפקיד והדרך להבטחת מועמדותו למועצת העירייה מטעם 'העבודה' רחוקה מסיום

בבחירות, שנערכו ביום ראשון השבוע, ניצח גוטלר בקרב צמוד את מנדי שקד, יועצו של ח"כ יוסי יונה. חבר המועצה הצליח לנצח בהפרש קטן, כשרק תשעה קולות הפרידו בין השניים. גוטלר הצליח לנצח בבחירות לאחר שקיבל תמיכה מההסתדרות ולאחר שהצליח להביא לקלפי גם חברי סניף שכבר לא גרים באזור ירושלים ומקורבים אליו.  

אלא שלמרות הניצחון הגדול הוא עדיין לא הבטיח את מועמדותו לתפקיד חבר המועצה מטעם מפלגת העבודה, כשבעוד כשלושה חודשים יתקיימו בחירות לוועידת המפלגה, הגוף הדמוקרטי הבכיר שמקבל את כל ההחלטות שלה.

חגיגות הניצחון של גוטלר. צילום: מהפייסבוק

במקביל יתקיימו בחירות גם לכל הסניפים ובמחוז ירושלים ייבחרו 185 חברים חדשים. חודשיים אחר כך יקיים הסניף הירושלמי שוב בחירות לתפקיד המזכיר וגוטלר יצטרך לעבוד קשה כדי להכניס את אנשיו לסניף כדי שאלה יתמכו בו גם בבחירות הבאות. "לא רציתי בחירות", מסביר השבוע גוטלר. "חשבתי שצריך למנות מזכיר זמני עד הבחירות שגם ככה יהיו, אבל היו כאלה שחשבו אחרת. אני מקווה ששקד ואני נשתף יחד פעולה למען ירושלים, תוך חיזוק כוחה של מפלגת העבודה בעיר".

בצד המפסיד היו כאלה ששלחו עקיצה למנצח. "הבוחרים שהכריעו את הבחירות היו סטודנטים שלמדו עם גוטלר בתא 'אופק' באוניברסיטה העברית, אנשים שכבר לא גרים בירושלים".

שקד עצמו דווקא בירך את גוטלר. "התקשרתי אליו לאחל לו הצלחה בתפקיד החשוב שאליו נבחר בתקווה שמעתה נאחד כוחות ונחזק את כוחה של מפלגת העבודה בירושלים", אמר. "אני מודה לכל התומכות והתומכים ולכלל המצביעים משני הצדדים שמימשו את זכותם הדמוקרטית".