אללו. "יש לי קבלות גם מהאופוזיציה וגם מהקואליציה". צילום: שלומי כהן

ההתמודדות הפוליטית האחרונה של פפה? יו"ר מרצ בעיר לשעבר, פפה אללו, הודיע השבוע כי יתמודד מול לורה ורטון על ראשות הסיעה בפריימריז הקרובים. המטרה: להעמיד את עצמו לבחירת הציבור לראשות העירייה. "מרצ היא לא 'התעוררות' או אבי סלמן - אנחנו צריכים להציע אלטרנטיבה שלטונית", הסביר.

אללו בן ה־73 מודע היטב לסיכויו לנצח. הוא התמודד גם בבחירות לראשות העירייה שהתקיימו בשנת 2013, אך חודש לפני המועד פרש מהמירוץ כשהבין שהקרב אבוד. בנו, מיכאל אללו, אף תיעד את הכישלון ההירואי בסרט הדוקומנטרי 'הקרב האחרון של פפה'.

למרות הכל, אללו מתכנן כעת לצאת לקרב חדש, שבעיני רבים ואולי גם בעיני בני משפחתו נראה חסר סיכוי. "לא אהבתי את השם שהבן שלי נתן לסרט", גילה השבוע.

"אחרי אחרון יש אחרון־אחרון, ואחר כך אחרון־חביב. אני לא נאיבי, ראיתי סקרים, אבל כמוני יש עוד חמישה מועמדים וגם הם ראו סקרים ויודעים שאין להם סיכוי ובכל זאת רצים", הוא אומר.

על ברקת: "ניסיתי למצוא מישהו מהליגה הראשונה שיתמודד מולו. היו שיחות, אבל זה לא הצליח"

לטענת אללו, החלטתו התקבלה מאחר שאין כעת חלופה לניר ברקת. "ניסיתי למצוא מישהו מהליגה הראשונה שיתמודד מולו", הוא מסביר. "היו לי שיחות עם אחד מחברי הכנסת שפרשו לאחרונה, שחשבתי שיוכל להיות גורם שיאחד מאחוריו את כל הסיעות הפלורליסטיות, אבל זה לא הצליח. כשאני מסתכל על המועמדים האחרים אני חושב שכולם יכולים להתאחד מאחורי.

"עם כל הכבוד, אני באמת חושב שאני מעל המתמודדים האחרים. גם אשתי אומרת לי", הוא מוסיף בקריצה. "יש לי קבלות גם מהאופוזיציה וגם מהקואליציה. אם אעמוד בראשות מרצ, נקבל לפחות ארבעה מנדטים".

על הסיכויים: "אני לא נאיבי, ראיתי את הסקרים. אבל כמוני יש עוד מועמדים שיודעים כי אין להם סיכוי"

אללו לא מפחד מפיצול הקול החילוני בשל ריבוי המועמדים לראשות העירייה, ומהאפשרות שיהיה כאן ראש עירייה חרדי. "כיהנתי במועצה גם עם אורי לופוליאנסקי וגם עם אהוד אולמרט וברקת", הוא אומר. "לופוליאנסקי היה ראש עירייה הרבה יותר טוב משניהם". 

אבל רק אצל ברקת ישבת בקואליציה.
"בתקופה של לופוליאנסקי, מרצ כמעט ישבה בקואליציה - הגענו איתו להבנות. לופוליאנסקי היה קרוב יותר למרצ בהשקפת עולמו מאשר אולמרט או ברקת. בסוף זה לא יצא אל הפועל.

"הקואליציה של אולמרט הייתה קואליציה של ימין קיצוני ולא ישבנו איתו, אבל הוא לפחות סלל את כביש בגין ויזם את הרכבת הקלה.

"אני מתקשה לראות איזו בשורה ברקת הביא. שר האוצר לא מדבר איתו והרגשה היא שהוא מקבץ נדבות במקום שהעירייה תייצר מקורות הכנסה משלה".