ברקת. צילום: רפי קוץ

נשאר בעירייה או מפנה את הכיסא? ראש העירייה ניר ברקת הצהיר בסוף השבוע כי אחרי שהמשבר התקציבי מול האוצר יסתיים הוא ייקח את אשתו בברלי לחופשה שבמהלכה יכריע אם יתמודד על קדנציה נוספת בעירייה או יעבור לזירה הארצית. "אני צריך שבוע חופש אחרי העברת התקציב העירוני לאשתי ולי, לחשוב איפה להשפיע יותר ואז לקבל את ההחלטה", אמר ברקת.


תשעה חודשים לבחירות ברשויות המקומיות, והזירה הפוליטית בבירה עדיין מחכה למוצא פיו של ברקת. בעבר הבטיח ראש העירייה כי עד חודש ינואר הוא יכריע בנוגע לעתידו הפוליטי ויודיע אם בכוונתו להתמודד על קדנציה נוספת או לעבור לזירה הארצית. אולם בעקבות המשבר החריף מול האוצר על תקציב עיריית ירושלים דחה ברקת את הכרזתו עד לסיומו

ששת הפוליטיקאים שכבר הכריזו כי יתמודדו על ראשות העירייה הם משה ליאון, מאיר תורג'מן, עופר ברקוביץ', אבי סלמן, יוסי חביליו ופפה אללו. השישה מנתחים כל צעד שעושה ראש העירייה ומנסים למצוא רמזים לאיזה כיוון הרוח נושבת. רובם מבינים שמול ברקת, שמכהן כבר יותר מתשע שנים, הסיכויים לנצח בבחירות קטנים, וחלק מהם צפויים להסיר את מועמדותם במקרה שברקת יחליט להתמודד על קדנציה נוספת.

ברקת אמר בסוף השבוע בראיון לתקשורת כי תמיד הצהיר שאחרי שיסיים שתיים או שלוש קדנציות כראש עירייה הוא יעבור לפוליטיקה הארצית. "הבירה זו משימת חיים גם כשאגיע לארצי", הוסיף. "העיר תישאר נושא מרכזי בתפיסת עולמי

"לא אשנה אותה ולא משנה מה אעשה ברמה הארצית. את כל הדברים שאני אומר על ירושלים עכשיו אשאף לממש בכל מה שאעשה במעלה הדרך", הצהיר ברקת.