יוסף. "אפשר להביא 4־5 מנדטים". צילום: רפי קוץ

הרכש החדש של אריה קינג: נכדו של הרב עובדיה, יונתן יוסף, החליט השבוע להצטרף לרשימת 'ירושלים מאוחדת' של אריה קינג, שכבר הבטיח כי הוא יקבל מקום גבוה. "ריצה עם ש"ס לא הייתה על הפרק", הוא אומר ולא מסתיר את הביקורת שלו על הרשימה שייסד סבו.

בתחילת השבוע צייץ חבר מועצת העיר קינג בטוויטר ובישר על הרכש החדש. "זכרו את הציוץ הזה ורשמו לפניכם - עוד תשעה חודשים מחזירים עטרה ליושנה", כתב. לציוץ שלו צירף קינג גם את תעודת חבר המועצה של הרב יעקב יוסף, אביו של יהונתן שכיהן כחבר מועצה במשך שנה עד שעבר לכנסת

זו לא הפעם הראשונה ששמו של הנכד יונתן נקשר לקינג, אבל הפעם ניתן לומר שזה סופי. בין השניים יש היכרות עמוקה, כשיונתן שימש כעוזרו של קינג בשנים האחרונות.

"במקום שאני אפעיל חברי מועצה אחרים למען דברים שאני רוצה לקדם החלטתי שאני אדאג לקדם אותם בעצמי", הסביר השבוע יוסף בשיחה עם "ידיעות ירושלים". "זה לא עלה בדעתי בכלל לרוץ מטעם ש"ס. מבחינה רוחנית־דתית אין בינינו הבדל, אבל אני איש ארץ ישראל השלמה ובנושא המדיני ש"ס לדעתי קרובה יותר לשמאל. קינג קרוב יותר לדעות שלי ולכן הבחירה בו הייתה טבעית".

ומה לגבי המלחמות של ש"ס למיגור האפליה?
"כשהכרתי את קינג לא שאלתי אותו אם הוא מזרחי או אשכנזי. בציבור הציוני־דתי זה פחות רווח ובקרוב גם בציבור החרדי הנושא הזה לא יעסיק אף אחד. גם סבא שלי ידע מי אני ואותי מעסיק יותר הנושא של ארץ ישראל".

בשלב זה נראה כי האסטרטגיה של קינג ויוסף היא לחבור לקלמנוביץ' ולסיעת 'יחד' של אלי ישי ולנסות בצוותא למשוך קולות ממצביעים דתיים ומסורתיים. "למפלגת יחד והבית היהודי הצביעו כ־50 אלף איש בירושלים", אומר יוסף. "אם נקבל רק שליש מהקולות האלה יהיו לנו בין ארבעה לחמישה מנדטים, וזה בלי מצביעי ש"ס".