תורג'מן במסיבת העיתונאים. צילום: יח"צ

לא מחכה יותר: סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן הכריז השבוע באופן רשמי כי יתמודד על ראשות עיריית ירושלים, זאת למרות שהצהיר בעבר כי לא יתמודד מול ניר ברקת. בכיכר ספרא אף אחד לא הופתע מהכרזתו של תורג'מן, כשההפתעה היחידה היתה אולי העיתוי - כשראש העירייה טרם הודיע על עתידו ועסוק בפתרון משבר התקציב מול האוצר. 

"ירושלים לא צריכה לחכות ומגיע וראוי לה מנהיג אמת", אמר במסיבת העיתונאים שקיים ביום שלישי השבוע. 

בסביבתו דאגו להבהיר השבוע שההכרזה היא סופית – וגם אם בסופו של דבר ברקת יחליט לרוץ לקדנציה שלישית, תורג'מן לא ימשוך את מועמדותו. מקורבים לתורג'מן חשפו את תוכניותיו: "הקדנציה הבאה תהיה כנראה האחרונה של תורג'מן בכיכר ספרא".

"ברקת הולך"

גורמים שונים דאגו השבוע להצביע על המתח שהורגש בשבועות האחרונים בין ברקת לתורג'מן. "הוא לא היה מרוצה מכך שמשה ליאון זכה לכותרות בעקבות התפקיד המשמעותי שהוא לוקח במשבר התקציב מול האוצר", אמר גורם בספרא. "ליאון היה מנכ"ל משרד ראש הממשלה בעבר, הוא ניהל את אחד ממשרדי רואי החשבון הגדולים במדינה, יש לו הבנה והמעורבות שלו לפתרון המשבר מבורכת. אבל תורג'מן לא אהב את זה שברקת מצטלם ומתחבק איתו. הוא רוצה שברקת יכריז שהוא יהיה היורש, אבל בשלב זה רק נושא התקציב מעסיק אותו". 

השבוע, כשנושא התקציב העירוני עוד רחוק מלהגיע לסיומו, תורג'מן החליט שהוא לא מחכה יותר - לא להכרזה של ברקת ולא לתמיכתו. בשיחה עם מיינט ירושלים הוא אולי נשמע קצת מאוכזב מהתנהלותו של ברקת כלפיו, אך הכחיש שההכרזה שלו מגיעה על רקע איזושהי מתיחות ביניהם.

"היחסים האישיים בינינו מצוינים", הוא אומר בביטחון. "לאורך כל הקדנציה היו חילוקי דעות, הוא הבטיח שהוא יתמוך בי, אבל להגיד שזה יקרה בסופו של דבר? אני לא יודע. מבחינת היושרה והלויאליות שלי, לא היה מישהו יותר נאמן ממני בקדנציה החולפת, והוא גם אמר לי את זה".

אז למה לא לחכות
"לא הייתי מכריז אם הייתי יודע שברקת נשאר, אבל ברקת הולך".

זוכר את דצמבר?

גם בסביבתו של תורג'מן ניסו להסביר מדוע הוא החליט לא להמתין לברקת. "ראש העירייה אמר בעבר כי בראשון בדצמבר יכריז האם הוא מתמודד לקדנציה נוספת", אמרו השבוע גורמים מקורבים לתורג'מן. "אנחנו כבר יותר מחודש אחרי והוא עדיין לא אמר דבר. מהרגע שהתאריך עבר - כל אחד חופשי לפעול כראות עיניו".

ואם ברקת יתמודד לקדנציה נוספת?
"אז נשב ונדבר איתו. מאיר הוא חבר מועצה עם לא מעט ניסיון וותק ויש לו זכות לקבל החלטות בפני עצמו. ההחלטה של ניר בהחלט מהווה משקל ואנחנו מכבדים אותו". 

גם ראש העירייה ניר ברקת התייחס השבוע להכרזתו של תורג'מן בראיון שהעניק לתוכנית המהדורה המקומית ברדיו 'קול ברמה'. "אין לי טענות כלפיו והייתי מודע למסיבת העיתונאים", הוא אמר. "תורג'מן הודיע לי כי במידה ואחליט להתמודד הוא יסיר את מועמדותו. אני מניח שהוא רוצה להרוויח זמן ואני לא יכול לעצור אותו. אני מכבד אותו".