חוג'ה. צילום: רפי קוץ

דרמה פוליטית בספרא? עו"ד ארז חוג'ה שהיה בעבר עוזרו המקצועי של סגן ראש העירייה וממלא מקום ראש העירייה, יגאל עמדי, הודיע כי יתמודד לראשות העיר. איש העסקים רמי לוי הוא זה שמעודד את חוג'ה לרוץ לראשות העיר ויתמוך בו במידה וברקת יחליט שלא להתמודד לקדנציה נוספת.

שמו של חוג'ה ( 48) אולי לא מוכר מספיק בציבור הירושלמי, אבל במסדרונות ספרא עוד זוכרים אותו. "התחלתי מלמטה", סיפר חוג'ה. "המשפחה שלי הייתה מזוהה עם מפלגת העבודה. הייתי מקורב למי שצריך כך שיכלתי לעשות לא מעט קיצורי דרך, אבל ויתרתי לא התחברתי להשקפת העולם הזו. אני חושב שאם תשאל כל מועמד שרץ לראשות העיר שאלה על סוגיה מקצועית שקשורה בעירייה, אני לא בטוח שהוא ידע לענות כמו שאני יודע", אמר למיינט ירושלים.

חוג'ה שימש גם עוזרו המקצועי של חבר מועצת העיר יאיר גבאי. את דרכו בעירייה או התחיל במוקד 106 אז ניהל אותו אביחי אברהם. בזמן שהתמחה אצל השמאי הממשלתי הוא גם התנדב במחלקה להיטל השבחה בעירייה.

אחרי סיום לימודי משפטים התמחה במשרד קרמר שפירא שניידר, משרדו של מבקר המדינה יוסף שפירא. בתיווכו של שר הביטחון אביגדור ליברמן הוא הצטרף למטה של משה ליאון שם ניהל את כל הסיורים, חוגי הבית והכנסים בבחירות המוניציפאליות שעברו. בבחירות 2013 הוא ניהל את המטה הישראלי של 'ישראל ביתנו'.

יש כבר כחמישה מועמדים נפגשת עם החרדים? אתה חושב שיש לך סיכוי?
"אני יכול להיות הפתעת הבחירות", משיב ברצינות, "אתה צודק, אולי לא המצאתי את הגלגל, אבל אני מיודד עם כולם. עוד לא נפגשתי עם אף אחד. בתקופה שלי כולם היו חרדים למעט עמדי .היינו הולכים להשלים להם מניין. אף פעם לא הייתה לי איתם בעיה".

חוג'ה. צילום: רפי קוץ

את רמי לוי הוא הכיר לפני כ-15 שנה כשעבד אצל עמדי. בעבר איש העסקים אמר עליו: "גיליתי שחוג'ה הוא בחור מוכשר עוד כשהייתי באופוזיציה". לוי התרשם מאוד מחוג'ה ומינה אותו לאחר כשלוש שנים לחבר דירקטוריון מיד אחרי הנפקת החברה 'רמי לוי שיווק השקמה' בבורסה. הוא כיהן בתפקידו כתשע שנים.

"היה בינינו חיבור הוא הכיר אותי במשך שלוש שנים, ראה מי אני והוא חשב שאני מתאים ומינה אותי". השניים שמרו על קשר טוב, ולאחרונה הוא קיבל מלוי מסר ברור  - אם ברקת יחליט שהוא לא ירוץ לקדנציה נוספת הוא רוצה שחוג'ה יתמודד לראשות העיר, והוא גם יתמוך בו. "רמי לוי היום עם ברקת אין לי ספק שהוא יתמוך בו אם ירוץ שוב, אבל אם ברקת לא ירוץ, לוי רוצה שאני אתמודד, הוא מאמין בי".

רמי לוי: "אני ברשימה של ניר ברקת ואני תומך בו כל עוד הוא לא החליט אחרת. את ארז אני מכיר שנים רבות הוא בחור מוכשר וראוי ואיחלתי לו בהצלחה בהתמודדות שלו לראשות העיר".