ניר ברקת. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

נפל הפור: אחרי כעשר שנים בכיכר ספרא, ראש העירייה ניר ברקת הכריז היום (א') כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. ברקת הכריז על התמודדותו לרשימה של תנועת הליכוד בבחירות הקרובות.

"לפני 16 שנים, עזבתי את כל עסקיי והתמסרתי, תמורת שקל לשנה, להצלת ירושלים, העיר בה גדלתי ובה הקמתי את משפחתי. במשך עשור ויחד עם שותפים רבים, ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו, חוללנו מפנה היסטורי והחזרנו את ירושלים לפסים של צמיחה עם התקציב הגדול ביותר בתולדות העיר.

"לאחר שירושלים עלתה על המסלול הנכון, לא אתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר. בסיום הקדנציה אעזוב את העירייה, אבל לעולם לא אעזוב את ירושלים. כעת, החלטתי לשרת את מדינת ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד שבדרכה אני מאמין בכל לבי ובכוונתי לבקש את תמיכת חבריה בבחירות הקרובות.

"בכל תפקיד שהציבור יטיל עלי, אמשיך לשרת בשקל לשנה וארתום את ניסיוני וכישוריי כקצין בצנחנים, כיזם הייטק וכמי שהנהיג את העיר המרתקת והמורכבת ביותר לניהול, למענכם, אזרחי ישראל", כך פסרם בעמוד הפייסבוק ניר ברקת.

בסוף השבוע ברקת החל לבשר למקורביו: "בשנה הבאה אני כבר לא אהיה כאן כדי להעביר את תקציב העירייה". ברקת בדרך להתמודדות בפריימריז של הליכוד ועל מקום בכנסת כשהמטרה: תפקיד שר בממשלה הבאה.

אף אחד בכיכר ספרא לא הופתע לנוכח ההכרזה של ברקת כי לא ימשיך לקדנציה שלישית ולכולם ברור שברקת מיצה את תפקידו והגיע הזמן להתקדם.

ההכרזה של ברקת מגיעה באיחור של שלושה חודשים לאחר שהתחייב כי בחודש ינואר יכריז על עתידו הפוליטי, אולם הוא החליט לדחות את הכרזתו עד לסיום המשבר התקציבי מול האוצר. עם הכרזתו נפתח המרוץ לראשות העירייה כשהמועמדים הבולטים ביותר בשלב הזה הם משה ליאון, עופר ברקוביץ' ויוסי דייטש.

כזכור, לאחר המשבר התקציבי מול משרד האוצר יסתיים ברקת הודיע כי יטוס עם אשתו בברלי לחו"ל, שם יחליט אם להתמודד על קדנציה נוספת או לעבור לזירה הארצית.

ברקת, צנחן ומ"פ במיל' (רב-סרן). בעברו נפצע בלחימה בלבנון לאחר שהסתער על המחבל שהרג את מפקדו מוקי קנישבך ז"ל. התפרסם כאחד מחלוצי הסייבר בישראל בתור חלק מקבוצת מייסדי חברת הענק צ׳ק פוינט בה גם כיהן כיו"ר הראשון.

לפני 16 שנים החליט ברקת לעזוב את כל עסקיו על מנת להתמודד לראשות העיר ירושלים בה גדל והקים את משפחתו. לאחר 5 שנים כראש האופוזיציה במועצת העיר ולאחר שייסד את עמותות ״רוח חדשה״ לקידום צעירים בירושלים, ״סנונית״ לקידום חינוך חדשני ו״סטארטאפ ירושלים״ לחיזוק תעשיית החדשנות הטכנולוגית בעיר - נבחר ברקת לראשות העיר ירושלים, תפקיד בו הוא עומד לקראת סיום הקדנציה השניה שלו.

ב-10 שנותיו כראש עיר נכנסה ירושלים עברה ירושלים מהפכה בתחומים רבים, לראשונה לדירוג 25 הערים עם קהילות הסטארטאפ החזקות ביותר. תחום התרבות והספורט התפתח באופן חסר תקדים,בוצעה בעיר מהפכת תשתיות ותחבורה אדירה. בנוסף, נודע ברקת כמי שהעלה את אחוזי גביית הארנונה בקרב המגזר הערבי לאחד מהגבוהים בארץ, יצר שיטה תחרותית שהביאה את ירושלים לראשית הדירוג במדדים חינוכיים ולזכייה בפרס החינוך הארצי והביא להפסקת מגמת העזיבה של תושבי ירושלים מהמגזר הציוני.