ניר ברקת. צילום: עוז מועלם

רוחות מלחמה בכיכר ספרא: מקורבים לראש העירייה ניר ברקת זעמו השבוע על הראיון שהעניק בשבוע שעבר משה ליאון למיינט ירושלים ו"ידיעות ירושלים" ומבהירים: "ניצחנו אותו פעם, נעשה זאת שוב". ליאון הגיב: "רכילות זולה".

גורמים בסביבתו של ברקת הגיבו השבוע בזעם לדברים שאמר המועמד לראשות העירייה משה ליאון, שטען בין היתר כי אין בינו לבין ברקת הסכם לפיו הוא לא יתמודד מולו לתפקיד. "זה שקר מוחלט", ירה השבוע אחד המקורבים. "אין הסכם כתוב, אבל היה סיכום בינו לבין ברקת שהוא לא יתמודד מולו. כבר ניצחנו אותו פעם אחת, ונעשה זאת שוב. לפי הסקרים שלנו אנחנו מנצחים אותו".

לטענת אותם גורמים, ההסכם שהושג כביכול בין השניים נעשה סמוך להצטרפותו של ליאון לקואליציה, וזו אחת הסיבות לכך שהוחלט להעניק לו את תיק המינהלים הקהילתיים היוקרתי שמעניק לו חיבור לשטח. "הדברים לא נאמרו פעם אחת", הדגישו, "הם נאמרו בשיחה בארבע עיניים שהתקיימה בין ראש העירייה לבין ליאון ובנוכחות שר הביטחון אביגדור ליברמן. באחת השיחות הוא אמר שאם ברקת יתמודד לקדנציה נוספת הוא יבקש לעבוד בתפקיד ביצועי בממשלה".

גורמים אחרים בסביבתו של ברקת טענו השבוע כי ראש העירייה אינו עוסק בליאון או במועמדים אחרים. "הוא ממוקד כעת בהשגת תקציב ראוי לבירה ובחיזוק הקשר עם הממשל האמריקאי לקראת העברת השגרירות לעיר", אמרו.

בראיון עצמו, אגב, ליאון לא אמר במפורש שיתמודד מול ברקת אם זה יחליט לרוץ, אלא רק ציין כי אין ביניהם הסכם.

מלשכתו של ליאון נמסר: "אין בכוונתו של משה ליאון להגיב על רכילות זולה שמקורה במקורבים שמעולם לא לקחו חלק בהידברות הקצרה שהיתה בינו לבין ברקת סביב כניסתו לקואליציה. עוד יצוין כי ניר ברקת מעולם לא דרש את התחייבותו של ליאון לכך שהאחרון לא יתמודד מולו. למרות כל רעשי הרקע והניסיונות לסלף את המציאות, משה ליאון ימשיך לעסוק כל כולו בעשייה למען ירושלים ותושביה".