ברקת. צילום: עמית שאבי

חצי רגל בליכוד: ביממה האחרונה החל ראש העירייה, ניר ברקת לעדכן את מקרוביו בדבר החלטתו הצפויה להודיע כי בכוונתו לפרוש מהעירייה ולא להתמודד בבחירות הבאות על ראשות העיר. יחד עם זאת ההצהרה הרשמית צפויה ביום ראשון הקרוב, רק לאחר שברקת ורעייתו בברלי יחזרו מחופשת סוף שבוע המתוכננת להם בצפון הארץ. 

 מדובר בעדכון אנשים שאינם עובדי עירייה ולא נמנים על עובדי לשכתו. פרט למספר מקרובים בלשכתו, כלל עובדי הלשכה טרם זכו עד כה לעדכון מוסדר מפי הבוס שלהם בדבר עתידו הפוליטי.

הערכה היא שבראשון בבוקר יכונסו כלל עובדי הלשכה, שלא היו בסוד העניינים, ויעודכנו בדבר החלטתו, שעה קלה לפי שתצא ההודעה הרשמית המסודרת לכלל הציבור. 

ברקת הקפיד תקופה ארוכה לשמר את הקלפים קרוב לחזה וגם דאג להכחיש עד כה, גם השבוע, כל פרסום בדבר החלטתו הצפויה. יחד עם זאת כבר לפני מספר חודשים הצהיר ברקת במספר פורומים שונים כי בכוונתו להודיע על החלטתו רק לאחר השלמת העברת התקציב העירוני במועצת העיר. התקציב אמור להיות מאושר מחר (ה') במועצת העיר, זאת לאחר שאושר השבוע בדיונים מרתוניים בוועדת הכספים. 

הכרזתו של ברקת כי הוא עובר לזירה הארצית ויתמודד על מקום ריאלי ברשימת הליכוד תפתח את הזירה למתמודדים השונים על ראשות העיר שטרם הודיעו על כניסתם למירוץ באופן רשמי. כשכבר בשלישי הקרוב, צפוי חבר המועצה, משה ליאון, שחיכה עד כה בסבלנות רבה למוצא פיו של ברקת, להודיע באופן רשמי על התמודדותו לראשות העירייה, בהרמת כוסית לקראת הפסח.

מתמודדים נוספים לראשות העיר בבחירות הקרובות הם מאיר תורג'מן, עופר ברקוביץ' (התעוררות), אבי סלמן ועו"ד ארז חוג'ה.

בלשכת ברקת הגיבו: "אין כל חדש, בכוונת ברקת לאשר ביום חמישי במועצת העיר את התקציב הגבוה ביותר של ירושלים אי פעם הודות לתמיכה שגייס ממשרדי הממשלה. כפי שהבטיח, לאחר העברת התקציב יודיע על החלטתו".