דייטש. צילום: ענר גרין

האם יהיה מועמד חרדי שני לראשות העירייה? סגן ראש העירייה, יוסי דייטש הודיע הערב (ג') בכינוס מזכירות של 'אגודת ישראל' כי יקח על עצמו את המשימה עליה הכריזה 'אגודת ישראל'.

מזכירות אגודת ישראל התכנסה הערב לישיבת היערכות מיוחדת לבחירות בעיר ולאחר דיון והצבעה, הכריזה על סגן ראש העירייה יוסי דייטש כמועמדה באופן פורמלי לראשות עיריית ירושלים.

"קיבלתי עכשיו את המשימה מטעם 'אגודת ישראל', ואני לוקח על עצמי את המשימה לאחד את יתר הסיעות", הסביר דייטש את משימתו לתקופה הקרובה - לאחד סביבו את המגזר החרדי, "דבר ראשון יש לנו את סיעת האחות שלנו דגל התורה, אני וחבריי נעשה הכל כדי שנדבר באחדות, כולנו רוצים לדבר בירושלים באחדות".

"אני כירושלמי, 7 דורות בעיר, רוצה דבר אחד לגרום לכך שירושלים תהיה מאוחדת ושנדבר בקול אחד. אני די בטוח שאצא למסע הזה.

"התחלתי הערב ויצאתי למסע ארוך ואצליח להביא אחדות, נכון קיבלתי את האמון בבית באגודת ישראל ועכשיו אנחנו פונים לדגל התורה. ומשם אנחנו ממשיכים הלאה לשאר הסיעות. אף אחד לא צריך לחשוש ממני כי אני בא ממקום להעניק אהבה ולהראות את היופי של ירושלים, ואדם שהוא שבע דורות בירושלים אין מה לחשוש ממנו ירושלמי שחי בירושלים ויודע מה הירושלמים אוהבים זה מה שאנחנו צריכים לעשות".

יוסי דייטש (49) נשוי ואב לשלושה, מתגורר בשכונת גאולה. הוא החל את דרכו הפוליטית כעוזר לח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה)- מי שלימים יתמודד על ראשות העיר וזכה להפסד צורב מול ניר ברקת.

דייטש ממקימי קרן ק.מ.ח. המעודדת שילוב חרדים בשוק התעסוקה, ומשמש כיום כסגן ראש העירייה ומייצג את הקהילות החסידיות בתוך סיעת 'יהדות התורה' בעירייה וחבר במועצה המקומית לתכנון ובניה.

בעברו הותקף והואשם על ידי פלגים קיצונים במגזר החרדי בשיתוף פעולה עם העירייה והממסד הציוני, ובחודש האחרון אף רוססו כתובות נאצה בגנותו על קירות מבנה החסידות במאה שערים לה הוא משתייך (סלונים).

בהכנת הכתבה השתתף רפי פרלשטיין