דני בונפיל. צילום: אלי מנדלבאום

כשבוע לאחר שהכריז ברקת כי לא יתמודד על ראשות העיר בשנת הבחירות הקרובה, דני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במחוז ירושלים ומי שהוביל ביחד עם ברקת, את המאבק נגד שר האוצר משה כחלון בנושא הגדלת התקציב והסיוע הממשלתי לעיר אומר בראיון מיוחד לחג: "ברקת עשה טעות מרה כשהחליט לא להמשיך כראש עירייה. המלצתי לו להישאר בכיכר ספרא". 

בונפיל נחשב למקורב לראש העירייה בשנתיים האחרונות ולקח חלק פעיל במספר מאבקים וחזיתות.  

מדוע לדעתך ברקת עשה 'טעות מרה'?
"ראש העירייה של ירושלים הוא התפקיד לדעתי מספר שתיים בחשיבתו במדינה אחרי ראש הממשלה. להיות זהו תפקיד קשה ומורכב עם המון כוח. במשרד התיירות יש 120 עובדים ובמשרד הכלכלה בקושי 70 עובדים. זה בקושי מחלקה עירונית. לברקת יש עשרות עובדים בלשכתו בלבד. במשרדי הממשלה הוא ירק דם כדי  לקבל את האישורים הנדרשים לגבי כל מינוי".

 מי ממקורביו של ברקת ימשיך לעבוד איתו בזירה הארצית. במידה ויצליח להיות שר, כפי שהוא שואף להיות?
"כמו שאמרתי זה לא פשוט. כמה הוא כבר יכול לקחת איתו. יש לו מנהלת לשכה ועוד  שניים שלושה עוזרים שימשיכו איתו בלבד מעבר לזה הוא ייאלץ להתרגל למציאות אחרת. זה סיפור אחר וסדרי גודל אחרים מהעירייה.

מיכל שלם, ראש הסגל בעירייה תמשיך איתו?
"היא לא תמשיך איתו, פשוט כי אין במשרדי הממשלה פונקציות כאלה בכלל. הוא ייאלץ להיפרד ממנה. יחד עם עוד חלק ניכר מעובדי לשכתו".

האם לדעתך ברקת יתמוך במשה ליאון או באחד מהמעומדים לראשות העיר?
"הוא לא יכול ואסור לו מבחינה פוליטית לתמוך באף מועמד ולהערכתי כך הוא ינהג. כל תמיכה במועמד מסוים יפגע לו בהתמודדות הארצית בליכוד, כך שהוא יימנע מלתמוך במועמד זה או אחר.  אבל זה לא יימנע מהאנשים שלו להיות פעילים ולתמוך בעצמם בכל מיני מועמדים". 

אתה בעצמך תתמוך באחד המועמדים, לדוגמא במשה ליאון שנחשב למוביל כיום לפחות בסקרים?
"אני לא תומך במשה ליאון וטרם החלטתי במי אתמוך. מי שיזכה בבחירות הוא מי שיקבל את תמיכת החרדים. זה נכון לליאון וגם לדודי אמסלם. אין כרגע מועמד חילוני שיכול לזכות בראשות העיר בלי תמיכת החרדים, אבל יהיו להערכתי עוד שמות שיצטרפו ואין עדיין תמונה מלאה".