ברקוביץ'. צילום: רפי קוץ

הקרב על הקולות מהציונות הדתית עולה הילוך. לידי מיינט ירושלים נודע כי המתמודד לראשות העיר ויו"ר סיעת 'התעוררות',  עופר ברקוביץ' במגעים לצירוף אישיות מהמגזר החרדי. כל זאת כחלק מהניסיון לסמן את הסיעה כאחת המייצגת את שלל המגזרים בעיר.

לטענת גורם בכיר בכיכר ספרא כחלק מהאסטרטגיה של ברקוביץ', ייצוג של המגזר החרדי בסיעה ירסן את המתקפה נגדו מהנציגים של הסיעות החרדיות בעירייה, ויסמן אותו כמועמד שזוכה לתמיכה מכלל התושבים כולל מהמגזר החרדי והדתי לאומי.

עם הכרזת ניר ברקת על הריצה בבחירות הארציות, בירושלים נשלפים הסכינים בין המעומדים. בראיון ברדיו הפונה למגזר הדתי לאומי (גלי ישראל) התייחס משה ליאון באשר לתמיכה בו במגזר הדתי לאומי: "אני בהחלט חושב שאקבל את תמיכת הציונות הדתית בעיר. ליוויתי אותם לאורך כל השנים ופעלתי עבורם לאורך כל הקדנציה".

עופר ברקוביץ' לא נותר חייב לדבריו של ליאון ואמר: "ליאון לא יודע מה זה לשמור על ירושלים ציונית, ולא מכיר את הציונית הדתית. אני מתכוון לעבוד ולשלב ידיים עם המגזר החרדי".

בסיעת 'ירושלמים', שברשימתם ישנה נציגה מהמגזר החרדי – פנינה פויפר, מגיבים: "שמחים שהתעוררות מאמצים את תפיסת סיעת ירושלמים, ומצטרפים למאמצים שלנו לחבר בין החרדים המודרניים לפוליטיקה העירונית".

התעוררות: "אנו עובדים עם כל המגזרים ופועלת למען כלל תושבי העיר. אנו תנועה מגשרת ומאחדת, לפיכך נמשיך לתת את הבמה לכלל המגזרים, ספרדים ואשכנזים, חילוניים, דתיים וחרדים, צעירים ומבוגרים. דלתנו הייתה ונותרה פתוחה לכל מי שמעוניין להצטרף, להשפיע ולחזק את מעמדה ועתידה של ירושלים".