יאיר גבאי. צילום: פרטי

סערה בסניף הליכוד המקומי: חבר מועצת העירייה לשעבר יאיר גבאי הגיש לאחרונה בקשה לבית הדין של הליכוד במטרה לקבוע בחירות מוקדמות למועמדים מטעם התנועה לראשות עיריית ירושלים.

בכתב העתירה הסביר גבאי כי בבחירות שהתקיימו ב־2013 ביטלה ועדת ההיגוי העליונה של תנועת הליכוד לבחירות המוניציפאליות את הפריימריז בתנועה כדי שמשה ליאון, שאינו חבר ליכוד, יוכל לעמוד בראש הרשימה ולהתמודד על ראשות העירייה. "תוצאות החלטתה היתה שמועמד זה לא נבחר לראשות העירייה ורשימת הליכוד לא הצליחה להכניס אף נציג אחר למועצת העירייה מאחר שחברי הליכוד בעיר לא חשו הזדהות עם הרשימה והעומד בראשה".

גבאי הוסיף שכבר היום יש שני מועמדים לראשות העירייה שהם חברים בסניף הליכוד - מאיר תורג'מן ואבי סלמן, ואמר שקיימים היום חברי ליכוד נוספים ששוקלים להציג את מועמדותם לראשות העירייה, כמו השר לענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין ויו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם.

"על מנת לשקם את אמון חברי הליכוד ומצביעי הליכוד בירושלים, ראוי שהליכוד יציג מועמד מקרב חברי הליכוד שיעמוד בראש הרשימה, ולפיכך יש לערוך בחירות מוקדמות כדי לבחור את המועמד מהתנועה לראשות העירייה", כתב גבאי.