סמיה. צילום: יריב כץ

עונת המלפפונים בכיכר ספרא בשיאה: שם חדש הצטרף השבוע לרשימת 'השוקלים' לרוץ לראשות העירייה - האלוף במיל' יום טוב סמיה. סמיה ניסה להתמודד בפריימריז האחרונים על ראשות מפלגת העבודה אך הסיר לבסוף את מועמדותו. כעת עלה שמו כמי שעשוי להתמודד על ראשות העירייה. בשיחה עם "ידיעות ירושלים" סיפר כי ההתלבטות האם להתמודד על התפקיד היא אמיתית וכי הוא מודע ללוחות הזמנים ולכך שעד סוף החודש עליו להעביר את כתובת מגוריו לירושלים. "לא מדובר בספין", אמר. "יש לי טיוטת חוזה לדירה בשכונת ארנונה".

סמיה (63) סיפר כי קיבל לא מעט פניות הקוראות לו להתמודד על התפקיד, אף שהוא מתגורר מחוץ לעיר. אם יחליט לרוץ מטעם העבודה, הוא יצטרך לקבל את הסכמת הסניף המקומי. אופציה אחרת היא שיו"ר המפלגה אבי גבאי יחליט כי הוא מעוניין להציב אותו בראש הרשימה.

שמו של יום טוב אינו היחיד שנזרק לאחרונה לחלל האוויר. בשבוע שעבר חשפה חברת מועצת העירייה פלר חסן־נחום ('ירושלמים') כי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שוקל גם הוא להתמודד על התפקיד. בפוסט שכתבה גילתה כי שמו עלה יותר מפעם אחת כמועמד אפשרי. "הוא מינוי של השר יעקב ליצמן, איש חסידות גור, שהיא אחת הגדולות במגזר החרדי בירושלים", כתבה בפוסט שפרסמה. "על הכוח האלקטורלי של החרדים בירושלים לא צריך לפרט".

מקורביו של ליצמן מכחישים את הטענה כי השר יריץ את מנכ"ל משרד הבריאות לתפקיד. "בר סימן טוב הוא לא מהלך של ליצמן", אמרו השבוע. "אם תהיה לו תמיכה מכל החרדים גם ליצמן יתמוך. הוא מועמד רציני אבל צריך לראות מי שאר המועמדים".

שם נוסף שעלה בהקשר זה הוא שמו של השר להגנת הסביבה והשר לענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין, שאם יחליט להתמודד הוא צפוי לקבל תמיכה גם מהמגזר החרדי. לפי גורמים המקורבים לשר, את ההחלטה אם להתמודד הוא יקבל במהלך השבוע הקרוב. כמו סמיה, גם אלקין יצטרך להעביר את כתובתו לירושלים - אם יחליט לרוץ. ייתכן שיעביר את כתובתו לזו של אביו, שכבר גר בעיר.