סטודנטים. אילוסטרציה: אדווה חולי

גלעד לוי, סטודנט למדע המדינה ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית, יצא לאחרונה בקמפיין חדש - שינוי הכתובת של תלמידי האקדמיה לירושלים. הסיבה לטענתו היא אחת: יצירת מענה לקול הסטודנטים.

במיזם של לוי (26), שזכה לשם 'סטודנטים בוחרים בירושלים', הוא מנסה לעודד סטודנטים אחרים להעביר את כתובתם לעיר. "המטרה היא לגרום לכמה שיותר אנשים להעביר את הכתובת שלהם לכאן עד 30 במאי, וכך הם יוכלו להשתתף בבחירות", הוא מסביר. "היום, בניגוד למערכת הבחירות הקודמת, אפשר להעביר את כתובת המגורים דרך האינטרנט. בקבוצת הפייסבוק 'סטודנטים בוחרים בירושלים' יש קישור, וגם אפשר פשוט להיכנס לאתר רשות האוכלוסין וההגירה ולמלא טופס בקשה לשינוי כתובת. אנחנו מצפים למספרים גדולים בהרבה".

גלעד לוי

בקרוב הוא מתכנן מסיבה לכל אלה שיציגו כתובת ירושלמית. "כל מי שיציג הוכחה שהכתובת שלו הועברה לירושלים והוא סטודנט - יקבל הנחה בכניסה", הוא מבטיח. "אלו שיעבירו כתובת במהלך האירוע ייהנו מאלכוהול בחינם". 

לוי מדגיש שאין לו אמירה פוליטית כזאת או אחרת והוא לא מתכנן להשפיע על אנשים בהצבעות. "אני לא אומר לאנשים מה להצביע. אני לא נמצא פה מספיק זמן כדי שתהיה לי יומרה כזאת. חשוב לי שהסטודנטים ייצאו להצביע ביום הבוחר".

לפרויקט -  לחצו כאן.