חיים אפשטיין. צילום: רפי קוץ 

176 יום לבחירות לראשות העירייה בירושלים: מחזיק תיק ח"ן חרדי ותרבות תורנית, חיים אפשטיין שוקל שוב להתמודד לראשות העירייה. "נעביר את ההמלצות שלנו למועצת גדולי עולם התורה שיקבלו את ההחלטה", אמר אפשטיין.

האם סגן ראש העירייה, חיים אפשטיין ירוץ שוב לראשות העיר? בסביבתו לא מכחישים ואומרים שכן. בבחירות הקודמות סגן ראש העירייה, חיים אפשטיין התמודד על ראשות העיר וגרף 7,530 קולות.  בסך הכל מדובר ב- 3.6  אחוז מקולות הבוחרים דבר שהעניק בסופו של דבר את הניצחון לראש העירייה, ניר ברקת בהתמודדות מול משה ליאון כשהפער ביניהם עמד על 15,697 קולות.

עד היום נשמעות טענות כי כל ההתמודדות של אפשטיין ב-2013 הייתה פיקטיבית שכל מטרתה הייתה לגרום לניצחונו של ברקת, ולכן הוא כיהן בקדנציה האחרונה כסגן ראש עירייה בשכר.

גורמים בסביבתו של אפשטיין אומרים: "אם בבחירות הקודמות סיעת בני תורה קיבלה מעל ל- 7,300 קולות למועצה (מנדט אחד), הסקרים היום מצביעים שאנחנו נגדל לשלושה מנדטים אז אנחנו חושבים כבר על שלוש לשכות".

מקורביו אמרו בחיוך: "אפשטיין בהחלט מועמד. אנחנו בהחלט בודקים גם חיבורים אפשריים עם מועמדים אחרים, ויתכן שגם הפעם אפשטיין יהיה מועמד ראוי כפי שהיה במערכת הבחירות הקודמת".

גם סגן ראש העירייה, יצחק פינדרוס אמר היום: "בתוך שבועיים אקבל החלטה האם אתמודד על ראשות העיר".

רק לפני מספר שבועות פינדרוס אמר כי הוא חושב שלהריץ מועמד חרדי זו טעות. באותה נשימה גם הוסיף כי אם יוחלט להציב מועמד חרדי הוא בהחלט מועמד הראוי. הדברים נאמרו בעקבות הרצון של סגן ראש העירייה, יוסי דייטש להציב את מועמדותו לראשות העיר ולהיות המועמד מטעם הסיעות החרדיות.