ח"כ שי. צילום: יואב דודקביץ'

נחמן שי מגביר הילוך בתוכניותיו להצטרף למרוץ לראשות העירייה: חבר הכנסת מטעם סיעת 'המחנה הציוני' שלח ביום שישי דואר אלקטרוני למתפקדי המפלגה ועדכן אותם בכוונותיו.

במכתב, שנשלח למאות ירושלמים, צירף ח"כ שי את הכותרת שהופיעה לפני כמה שבועות בתקשורת על כך שהוא צפוי להכריז על התמודדות לתפקיד הבכיר בכיכר ספרא ואף להעתיק את כתובת מגוריו לעיר. "ירושלים היא אתגר לאומי ממלכתי מהרמה הבכירה", כתב. "לפני 25 שנה ביקש ממני ראש העירייה דאז טדי קולק ז"ל שנרוץ יחד לראשות העירייה, אבל הדברים לא עלו יפה. מאז הרעיון מלווה אותי".

ח"כ שי הוסיף שהוא שוקל זאת, אך טרם הכריע. "אני מודה לכל מי שתומך בי ולאלו שמנסים לסייע לי, ומבטיח כי בזמן הקרוב אגבש את דעתי ואודיע הודעה רשמית. שימרו על ירושלים", חתם.

אין זו הפעם הראשונה ששמו של ח"כ שי מוזכר כמועמד לראשות העירייה. לקראת הבחירות המונציפליות שהתקיימו בשנת 1993 היו מי שסימנו אותו כיורשו של קולק, שהתלבט אז אם להתמודד לקדנציה נוספת. באותה תקופה היו אפילו סקרים שהעניקו לשי את הניצחון אם קולק לא יתמודד, במיוחד לאור הפופולאריות שלו כדובר צה"ל שנתיים לפני כן, במלחמת המפרץ.

אולם בסופו של דבר, למרות גילו המופלג (83), קולק התמודד לקדנציה נוספת. הוא פנה לשי והשניים סיכמו על ריצה יחדיו, אבל שלושה שבועות אחר כך שי החליט לוותר על הרעיון ולהישאר בתפקידו כמנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

בנוסף, בבחירות 2013 יזם צביקה צ'רנחובסקי פגישה עם ח"כ שי כדי לבדוק אפשרות להריץ אותו לראשות העירייה, אך שי דחה את ההצעה. בשבוע שעבר נפגשו השניים שוב ודנו באפשרות שהוא יתמודד לתפקיד.