ח"כ עזריה. תרוץ או לא? צילום: אלכס קולומויסקי

האם ח"כ רחל עזריה תשוב בקרוב לכיכר ספרא? סגנית ראש העירייה לשעבר ומייסדת  סיעת 'ירושלמים' ב־2008 שוקלת בימים אלה לעשות קאמבק לעיר. והפעם, אולי, זה יקרה כראשת העירייה הראשונה בירושלים

גורמים בסביבתה של עזריה טוענים שהיא מתכננת לערוך בקרוב סקר שייבחן את דעתו של הציבור הירושלמי על האפשרות שתרוץ לראשות העירייה. לדבריהם, המטרה שלה היא לקבל תמיכה של 20 אחוז לפחות לפני שתשקול להיכנס למרוץ. אחת הסיבות למספר הזה הוא שבמערכת הבחירות הנוכחית מועמד לראשות העירייה שיקבל 20 אחוז תמיכה יזכה למימון בחירות

בסביבתה של עזריה לא הכחישו את הדברים ולא אישרו אותם. "מעולם לא אמרנו שירושלים לא על הפרק, העיר חשובה מאוד לרחל", אמרו. "כולם יודעים את זה. היא גם אמרה בעבר שהיא תבדוק את הנושא ושהיא תעשה את מה שהיא צריכה לעשות".

גורמים בקרבתה סירבו להתייחס לשאלה אם במקרה שתתמודד היא תעשה זאת מטעם מפלגת 'כולנו' או מטעם סיעת 'ירושלמים'. "כרגע ל'כולנו' אין רשימה בירושלים", הם אמרו. "אם הדברים יהיו רלוונטיים,  אנחנו נתעסק בנושא הזה".

כך או כך, גורם בכיר במפלגה אמר השבוע ש'כולנו' בוחנים ברצינות אפשרות להריץ רשימה למועצת העירייה. "אנחנו בוחנים את הנושא כמו שאנחנו שוקלים להריץ רשימה בערים אחרות, אבל טרם התקבלה הכרעה", אמר.

אם תקום רשימה מקומית, נראה בשלב הזה כי יקיר ג'רסי, יו"ר אגודת הסטודנטים של מכללת הדסה, הוא אחד המועמדים להצטרף אליה. ג'רסי היה אחד הפעילים הירושלמים הבולטים במפלגה מאז הקמתה.