יעל ענתבי. צילום: רפי קוץ

המודעה שסיבכה אותה: היועץ המשפטי לעירייה פנה לאחרונה אל סגנית ראש העירייה יעל ענתבי כדי לקבל את התייחסותה לטענות שעברה על הסדר ניגוד העניינים שלה. הסיבה: היא כתבה טור אישי באופן קבוע בעיתון ולאחרונה פרסמה מודעה שלה עם לוגו עירוני בעיתון 'קול הפסגה', אף שחל עליה איסור לעשות זאת.

עוד לפני שמונתה לסגנית ראש העירייה החזיקה ענתבי ('פ"ז') את העיתון 'קול הפסגה'. לאחר שנבחרה לתפקיד היא העבירה את הבעלות על העיתון לבתה וחתמה על הסדר ניגוד עניינים מול היועץ המשפטי עו"ד אלי מלכה, האוסר עליה להחזיק בשום תפקיד או משרה בעיתון.

"מיום מינוייך לסגנית ראש עירייה בשכר אסור לך להחזיק בשום משרה או תפקיד בשכר או בהתנדבות בעיתון 'קול הפסגה' או בכל עסק או עיסוק נוסף למעט עיסוק בהתנדבות ובלא תמורה שאין בהם חשש לניגוד עניינים עם תפקידך כסגנית ראש עיריית ירושלים", נכתב בהסדר.

אלא שעל פי הטענות שנבדקות בימים אלה בידי עו"ד מלכה, ענתבי עברה באופן כמעט קבוע על הסדר זה. כבר תקופה ארוכה שבעיתון מתפרסם טור שבועי שכתבה ענתבי בשם 'משולחנה של סגנית ראש העירייה'. בטור מצורפת תמונתה ובסיומו חתימתה.

השיא, על פי הטענות, הגיע לפני כשבועיים, אז היא פרסמה מודעה בצירוף הלוגו העירוני ותמונתה, שבה היא מזמינה את תושבי הפסגה להיפגש עימה במרכז ויצו בשכונה. אף שנראה כאילו מדובר במודעה שמומנה מכספי העירייה, בכיכר ספרא טוענים כי הדבר לא נעשה באישורם.

עו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון: "על פניו יש פה הפרה חמורה ומתמשכת של הסדר ניגוד העניינים שעליו חתמה סגנית ראש העירייה".

העירייה: "לא מדובר בפרסום עירוני, והשימוש בלוגו העירוני נעשה ללא אישור וללא יידוע או תיאום מראש. היועץ המשפטי פנה לסגנית ראש העירייה לקבלת התייחסותה ובדיקת הנושא".

ענתבי סירבה להגיב לכתבה.