מאיר תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: ליהי שי שקלרניק

נשאר מחוץ לכיכר ספרא: בית המשפט המחוזי דחה את העתירה שהגיש סגן וממלא מקום ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, לבטל את החלטת בית משפט השלום בראשון לציון שהרחיק את תורג׳מן מהעירייה עד חודש יולי 2018. בסביבת הפוליטיקה העירונים מעריכים כי תורג׳מן שואף לחזור לפעילות ציבורית ולהמשיך בקמפיין הבחירות שלו לראשות העירייה.

במהלך הדיון טען סנגורו של תורג'מן, עו"ד איתן פלג כי מאז הדיון הקודם, תורג'מן לא זומן לחקירה ולא עומת עם הטענות של "חשש לשיבוש" החקירה וכי הוא כופר בכל חשש וחשד לשיבוש. כמו הוא ציין כי זו זכותו החוקתית תורג'מן להציג את מועמדותו לראשות העיר או למועצת העיר כאשר החקירה הסתיימה: "המצב של חוסר וודאות פוגע בזכותו החוקתית מעבר לזכותו החוקתית להמשיך ולעסוק בעיסוקו".

עוד הוסיף עו"ד פלג כי בהחלטת בית משפט השלום נטען שקיים חשד סביר שתורג'מן מהלך אימים על עובדי העירייה. בתגובה לטענה זו אמר פלג כי תורג'מן חייב להפעיל את סמכותו וחייב לוודא שפקידי העירייה מבצעים את תפקידם ואם יש לו ביקורת הוא לא מהסס לומר אותה לעיתים בלשון בוטה:" ישנם שני עובדים שהעורר נמצא איתם ב"קלש" אחד מר יואל שבת ותמר קוך, יש לו עליהם ביקורת רבה, אם מדובר באנשים אלה שאמרו שהעורר מהלך עליהם אימים, אז הית המשפט מתבקש לקחת את הדבר לתשומת ליבו". על כן דרש סנגורו לבטל את החלטת בית משפט השלום בראשון לציון ולאפשר לתורג'מן לחזור לפעילותו.

נציגי המשטרה בדיון טענו כי תורג'מן לא נחקר פעם נוספת כי הכוונה לזמן אותו לחקירה מסכמת וכי יש להם בסיס להעביר לפרקליטות: "אנחנו רוצים להמתין במקום לזמן אותו למספר פעמים, להזמין אותו לפעם אחת".

השופט קובו ביקש מנציגי המשטרה להגיש לו חומרים נוספים מהחקירה המתנהלת ולאחר שהוגשו בפניו קבע כי המשטרה עמדה בתנאי האמור והמיגה תשתית להוספתו. בתוך כך דחה את הערר: "בחנתי את התקדמות החקירה מאז החלטת בית המשפט קמא מה-9.5 ונראה כי בתחומים מסוימים החקירה התקדמה".

כזכור, לפני כשבועיים בדיון שנערך בבית המשפט השלום בראשון לציון בעניינו קבע השופט עמית מיכלס כי יש להאריך את תנאי השחרור לתקופה של 60 יום (מה-2.5) והוספת תנאי של איסור עיסוק לתקופה זו. "הוצג חשד סביר שהחשוד פעל לשבש את החקירה בפועל", אמר בהחלטתו.

השופט מיכלס אמר אז: "קיים חשש סביר לכך שהחשוד מאיים על גורמים בעירייה ושקיים חשש מצד חלק מהעדים לשתף פעולה או להעיד נגדו". מתוך כך, אמר, כי חזרתו של החשוד לעירייה בעת הזו עלולה להשפיע על עדין ובכך לסכל את החקירה