אלי מזרחי. צילום: רפי קוץ

רכש חדש לסיעת 'התעוררות' - אלי מזרחי, הבעלים לשעבר של קפה מזרחי ולשעבר יו"ר ועד הסוחרים של שוק מחנה יהודה, מצטרף למרוץ ויוצב ברשימת התעוררות למועצת העיר.

המגעים עם מזרחי החלו כבר לפני תקופה ארוכה אבל היום (ב') התקיימה פגישה בין השנים בה עופר הודיע לו כי בכוונתו להציב את מזרחי ברשימה למועצת העיר. "עוד לא קבעו מקומות", אמר היום מזרחי לחדשות מיינט: "אני אסייע לעופר ברקוביץ' להיבחר לראשות העיר".

בראיון לידיעות ירושלים אמר בעבר מזרחי כי בכוונתו להקים רשימה עצמאית שתייצג את סוחרי שוק מחנה יהודה: "זה לא צלח מהרבה סיבות ואני שמח שהצטרפתי להתעוררות כי אני חושב שהם התקווה היחידה של העיר".

למרות הרקורד שיש לו בשוק הטיפול במחנה יהודה הוא לא הנושא הראשון שהוא רוצה לטפל בו "זו עיר מורכבת צריך להתחיל בפינוי הזבל בזמן. אם אני אהיה במועצה אטפל במזרח העיר. אני חושב שהמקום מוזנח". 

מזרחי התייחס למועמדותו של השר זאב אלקין שהכריז ביום חמישי שעבר על הצטרפות למרוץ על ראשות העיר: "נו באמת, הוא לא עשה כלום! אלקין ישב בכנסת עכשיו הוא רוצה לנהל עיר שהוא לא היה מעורב בה בכלום?! אני רוצה להבין אלקין היה השר לענייני ירושלים כמה כסף הוא הכניס לעיר? למשרד שלו יש תקציב של שלושה מליון שקל והוא עושה דאווין כאילו הוא ירים את העיר. גם אנשים בעיר כבר הבינו צריך מישהו צעיר ודינאמי".

ואיזה רקורד יש לעופר?
"
הוא היה סגן ראש עירייה הרבה שנים וצבר המון ניסיון. עופר הוא סוג של קונצנזוס בקרב הציבור החילוני בירושלים".

בסביבתו של השר אלקין מסרו כי "אמנם כשר ירושלים העדיף השר אלקין להשקיע משאבים בעשייה למען ירושלים ולא ביחסי ציבור, ולכן יכול להיות שלא כולם מכירים את פעילות המשרד, אבל בשלוש השנים האחרונות הוביל השר אלקין החלטות ממשלה ותקציבים לירושלים בגובה של כ-4 מיליארד שקלים. בין השאר, במהלך שנת 2015 בזמן מתיחות בטחונית ומשבר העסקים הקטנים בירושלים בעקבותיה, השר זאב אלקין בשיתוף פעולה עם ארגוני העסקים בעיר הוביל החלטת ממשלה דחופה שהקצתה כ100 מיליון שקלים לסיוע פרטני לעסקים שנפגעו קשה מהמצב הבטחוני ולעידוד הגעת תיירות פנים לירושלים.

"אגב, בתור מי שהצטרף לתנועת 'התעוררות', מוזמן מזרחי לפנות למידע נוסף בעניין זה לעופר ברקוביץ', שבאותה תקופה שימש כסגן ראש עירייה ושיתף פעולה עם השר אלקין מטעם העירייה בתהליך היישום המהיר של ההחלטה".