אלקין .צילום: אלכס קולומויסקי

סניף הליכוד הירושלמי הוציא היום (ד') מכתב דחוף לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדרישה לאסור על השר זאב אלקין להתמודד על ראשות העירייה.

על פי חוקת הליכוד, אסור למתמודד מטעם המפלגה לרוץ ברשימה נוספת במקביל לרשימה של הסניף המקומי. לטענתם, הסניף בירושלים ניסה לשתף פעולה עם אלקין על מנת שירוץ ברשימה שלהם. לטענתם אלקין לא הסכים לכך.

חברי הליכוד מציינים כי יומיים קודם להכרזתו של השר אלקין, נערכו בחירות כדין לסניף הליכוד. בבחירות אלו נבחר במקום הראשון עו"ד אלישע פלג, לשעבר חבר מועצת העיר ובמקום השני נבחר אלעד ואזנה מצעירי הליכוד ולשעבר מהתאחדות הסטודנטים.

"אנו מעוניינים באחדות ובליכוד שורות ובניהול מערכת בחירות משותפת על כל גורמי הליכוד בירושלים ומבקשים ממך להתערב ולא לאפשר למועמד כל שהוא המזוהה עם הליכוד להתמודד בירושלים לראשות העירייה והמועצה שלא בתיאום ובהסכמת הסניף המקומי", לשון המכתב עליו חתום יו"ר מועצת הסניף, הקבלן אילן גורדו.

בסיום המכתב לראש הממשלה ציינו חברי הליכוד כי "אנו מנגדים להנחתת מועמדים אשר רואים בעיר  ירושלים כמקפצה לתפקיד הבא, ובמיוחד מועמדים אשר תפיסת העולם שלהם לגבי חלוקת ירושלים וגבולותיה אינם עולים בקנה אחד עם הערכים, העקרונות והמצע של הליכוד כתנועה לאומית ליברלית", ברמיזה עבה לתוכניתו של אלקין על גבולות העיר.

מלשכתו של השר אלקין, המתמודד על ראשות העירייה נמסר: "השר פועל על מנת להבטיח ניצחון של נציג הליכוד בבחירות לראשות העיר ולשם כך מעוניין לייצר חזית רחבה משותפת של הכוחות הציוניים בעיר בראשות הליכוד. בהתחשב בעובדה, שבגלל טעויות של הנהלת הסניף בבחירות הקודמות סניף הליכוד היום לא מיוצג במועצת העיר, השר אלקין הציע להקים רשימה משותפת של הליכוד ושל סיעת ראש העיר היוצא ניר ברקת, שמורכבת גם היא מאנשי ליכוד.

"בנוסף, השר אלקין מנהל מו״מ עם כוחות ציוניים נוספים במועצת העיר להצטרפות לרשימה המאוחדת. לאור זאת, השר אלקין מנהל משא ומתן עם נציגי הנהלת הסניף ואיננו מתכוון להגיב לניסיונות לנהל משא ומתן דרך מכתבים פומביים או בתקשורת. ירושלים מאוחדת וגודל האתגרים שלפנינו דורשים היום לשאוף לשילוב כוחות ולאחדות כדי להבטיח את הצלחת הליכוד בבחירות לראשות העיר ולמועצה. המועמדות של השר אלקין קיבלה תמיכה פומבית כמעט מכל השרים וחברי הכנסת של הליכוד ומחוגים רחבים של פעילי התנועה. לא ניגרר לניהול משא ומתן דרך השמצות פומביות ונמשיך לשאוף לאחדות למען ניצחון הליכוד".