אלקין. צילום: אוהד צויגנברג

רץ לבד: כחודש לאחר שהכריז השר להגנת הסביבה, המורשת וירושלים זאב אלקין על התמודדותו לראשות העירייה, הודיע השר על כוונתו להתנתק מרשימת הליכוד והקמת רשימה עצמאית שתתמודד נגד הליכוד בעיר. "לצערי, הנהגת סניף הליכוד, מוותרת מראש על ניסיון לכבוש את הנהגת העיר ע״י נציג הליכוד", כתב במכתב ששלח ליו"ר הוועדה המוניציפלית, חיים ביבס שפורסם ב'חדרי חרדים'. למרות ההכרזה הדרמטית של אלקין, ועדת ההיגוי של הליכוד תידרש לדון בסוגיה ובנסיבות מיוחדות הליכוד עדיין יוכל לתמוך בו.

בניגוד למצופה השר עדיין לא קיבל את תמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך לא מדובר בבעיה היחידה שלו. אלקין ביקש להכניס שינויים בהרכב רשימת הליכוד שנבחרה מה שהעלה את חמתם של חברי סיעת הליכוד, כנראה מתוך רצון לנהל מו״מ עם חברי סיעות אחרים.

בעבר הזהיר יו"ר סניף המקומי של הליכוד, אלישע פלג את אלקין כי אם ימשיך וידבק בעמדתו לשנות את הרשימה שנבחרה יהיו כאלה שיגישו כנגדו עתירות משפטיות.

פלג מסר למיינט ירושלים: "אלקין במצוקה, הוא פונה בדבר בלתי הגיוני לחלוטין למוסדות הליכוד, שיאשרו לו דבר שלא ניתן לאשר לו ובניגוד לחוקת הליכוד. מכיוון שהבחירות למועצת הסניף התקיימו לפני כחודש, וגם אם הוא רוצה לעמוד בראש רשימת הליכוד, הוא צריך לעמוד בראש רשימה שנבחרה".

עוד מוסיף פלג: "ניהלנו איתו משא ומתן ארבעה שבועות או יותר נכון בזבזנו, עשינו זאת מתוך רצון להיות מאוחדים ולא מפולגים. עכשיו מתברר שהשר המכובד קורע את הליכוד מבפנים, מכיוון שההכרזה שלו נעשתה ללא תיאום וללא התייעצות מוקדמת עם ראשי הסניף בעיר אחרי שהתקיימו בחירות בסניף".

גורמים בליכוד מסרו למיינט ירושלים: "התחלקנו על השכל? הסניף בירושלים פועל באופן גלוי נגד הציבור הציוני ופועל להחרדת העיר".

מלשכתו של השר להגנת הסביבה, המורשת וירושלים, זאב אלקין נמסר: "השר לא מתנתק מהליכוד, אלא להיפך, הוא מבקש מתנועת הליכוד את תמיכתה במועמדתו כאיש הליכוד לראשות העירייה במסגרת רשימה רחבה, כפי שנהוג ברוב מוחלט של הרשויות בהן אנשי הליכוד מתמודדים לרשות העירייה.

"בהתאם לנוהג זה, השר פועל כדי להקים רשימה רחבה שתשלב כוחות שונים בירושלים ולכן גם הציע לרשימת סניף הליכוד להשתלב כשותף מרכזי לרשימה הרחבה בראשותו, למרות שסניף הליכוד אינו מיוצג כיום במועצת העירייה.

"לצערנו, נכון לעכשיו, ראשי הסניף אינם מעוניינים לקחת חלק ברשימה הרחבה ומעדיפים להתמודד למועצת העיר ברשימה נפרדת. על כן, ביקש השר אלקין מהוועדה המוניציפאלית של הליכוד, בהתאם למדיניות הכוללת בכל הארץ ובדומה לאופן ההתמודדות של ראשי ערים אחרים מהליכוד, לאפשר לו להתמודד ברשימה עצמאית רחבה בתמיכת תנועת הליכוד במועמדותו לראשות העיר.

"יש לציין כי השר ישמח אם ראשי סניף הליכוד בירושלים ישנו את גישתם וייקחו חלק ברשימה הרחבה שהוא מקים שתביא לניצחון נציג הליכוד בבחירות לראשות העירייה. צר לנו שהכתב של 'בחדרי חרדים', שהמכתב המלא הגיע אליו כנראה באיזשהי דרך, לא טרח לקרוא את המכתב ובחר בכותרת שמנוגדת לחלוטין לתוכן המכתב שהוא מחזיק בידו".

בהכנת הכתבה השתתף שלומי הלר